Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Halo Tu Weekend. Beskidzki Klimatyzator powraca [28-30 czerwca 2024]

Podziel się
Oceń

Już w ten weekend odbędzie się Festiwal Ekologiczny, na którym m.in.: spacery przyrodnicze, warsztaty dla dzieci, projekcja filmu „Tańcząc z ptakami”, czy piknik. Dodatkowo Jarmark Świętych Piotra i Pawła „Nasze Smaki” w Bieczu, koncerty, wernisaże, akcja oddawania krwi i wiele innych.
Plakaty imprez w powiecie gorlickim
Plakaty imprez weekendu 28-30 czerwca

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info©

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na galę kończącą sezon artystyczny pracowni tanecznej. Wystąpią: zespół „Puenta”, Młody Teatr Ruchu, grupy baletowe świetlicy „Sokół” GCK, Teatr Eksperymentalny „Ergo”. Za przygotowanie i choreografię odpowiedzialna jest Klaudia Jaśkowska. 

 

Projekcje filmowe w Miejskim Centrum Kultury w Bobowej w każdy piątek czerwca. Wstęp wolny. Możliwość wcześniejszej rezerwacji.

 

Dyrektor Biblioteki Biecz oraz autorka wystawy Barbara Rudzińska zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa „Moja miłość... dwudziestolecie pracy artystycznej”. 

 

Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Grupa Poetycka „Krosno” zapraszają na wieczór poetycki „Chwila po pełni” w ramach Krośnieńskich Spotkań Literackich.

 

15 edycja Zlotu Pojazdów. Już tradycyjnie wystartuje z miasta Gorlice. Celem podróży będzie malowniczy ośrodek w Bieszczadach.

 

W programie jubileuszowy występ OKARYNY, regionalne tańce, śpiew i muzyka a także występ Kapeli POGÓRZANIE. Imprezę zakończy wiejska potańcówka z Zespołem ZRYWNI.

 

Stowarzyszenie im. Mirka Nahacza „BIAŁY SOKÓŁ” oraz PLEMIĘ Międzypokoleniowa Grupa Teatralna zapraszają na przedstawienie pt. „Bombel”, na podstawie opowiadania Mirosława Nahacza.

 

Jak gorąco powitać lato i rozpocząć sezon wakacyjny?  29 czerwca wybrzmią rockowe dźwięki w najlepszym wydaniu – wystąpi krakowska grupa coverowa Latające Talerze oraz Zespół Dżem. Muzyczne Powitanie Lata zostało zaplanowane jako całodzienna impreza plenerowa na rozpoczęcie lata z możliwością plażowania od rana, muzyczną ucztą w godzinach wieczornych oraz after party, podczas którego zabawa potrwa do późnych godzin nocnych.

Ostatnia czerwcowa sobota to dzień, kiedy od godz. 10 do wieczora można oddać się błogiemu wypoczynkowi w piknikowym klimacie na rozległej Plaży, wysypanej białym piaskiem, nad wodą, w promieniach słońca. Wieczorową porą odbędzie się część koncertowa. A ci, którym zabawy będzie mało, mogą jeszcze pozostać na imprezie muzyczno-tanecznej. Będzie to doskonała okazja, by się zrelaksować, odpocząć i spędzić czas na otwartej przestrzeni, z dala od miejskiego zgiełku w towarzystwie przyjaciół, znajomych, rodziny, słuchając na żywo muzyki w najlepszym wydaniu.

Muzyczne Powitanie Lata rozpocznie koncert zespołu Latające Talerze, który istnieje na muzycznej scenie od 2000 r. W repertuarze zespołu znajdziemy zarówno taneczne rytmy, rockowe klasyki, jak i znane polskie szlagiery.

W promieniach zachodzącego słońca ze sceny wybrzmią hity zespołu Dżem, który serwuje swojej publiczności rockowo-bluesowe utwory, z których wiele z nich jest „nieśmiertelnych” i znanych wszystkim pokoleniom.

Po części koncertowej roztańczeni i rozśpiewani uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w after party.

Bilety na Muzyczne Powitanie Lata są dostępne w sprzedaży online. Można wybrać spośród różnych opcji: 

  • bilet plażowo-koncertowy (wstęp całodzienny na Plażę od godz. 10, koncerty i after party), 
  • bilet koncertowy (wstęp popołudniowy na Plażę od godz. 16, koncerty i after party),
  • bilet koncertowy w pakiecie z pobytem na Kempingu (obejmuje pobyt na Kempingu na minimum dwie doby, bilety koncertowe z rabatem 50% dla każdej osoby, after party). 

 

Bilety plażowo-koncertowe oraz koncertowe występują w wersji dla osób dorosłych (bilet normalny), jak również dla osób do lat 13, powyżej 60 r.ż. oraz osób niepełnosprawnych (bilet ulgowy). Bilety można zakupić online lub na miejscu w Kuter Porcie (Restauracja, Łowisko).

Muzyczna impreza na Plaży Kuter Port to także propozycja dla firm, instytucji oraz innych grup zorganizowanych z możliwością spędzenia komfortowo czasu w namiotowej strefie VIP, gdzie dostępne są do rezerwacji stoliki dla większych i mniejszych grup wraz z cateringiem.

 

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Bieczu, Gmina Biecz i Bieckie Centrum Kultury zaprasza na Jarmark Świętych Piotra i Pawła „Nasze Smaki” w Bieczu. W programie m.in. kulinarna bitwa regionów, koncerty, wykłady, projekcje filmowe i wiele innych.

Atrakcje towarzyszące: warsztaty rękodzielnicze, wioska łucznicza, dmuchane zamki dla dzieci, stoiska gastronomiczne oraz warsztaty archeologiczne. 

 

W programie m.in.: spacer przyrodniczy i ornitologiczny, warsztaty przyrodniczo-plastyczne dla dzieci, projekcja filmu „Tańcząc z ptakami”, wykład, warsztaty kulinarne, piknik ekologiczno-klimatyczny, warsztaty z tworzenia kul kwietnych, rodzinna gra terenowa i wiele innych.

 

Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP w Kobylance zaprasza na akcję oddawania krwi. To wyjątkowa okazja, aby pomóc potrzebującym i wspólnie z nami uzupełnić niedobory krwi.

 

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach, Samorząd Powiatu Gorlickiego oraz Samorząd Gminy Gorlice zapraszają na XII zawody sportowo-pożarnicze OSP powiatu gorlickiego.

W programie:

  • zbiorka jednostek OSP
  • otwarcie zawodów
  • musztra strażacka
  • zespołowy tor przeszkód
  • ćwiczenie bojowe
  • podsumowanie zawodów.

 

Podczas wycieczki zobaczysz:

  • 9 Cerkwi drewnianych, w tym 2 miniaturki
  • pełno krzyży i kapliczek przydrożnych, 
  • stare cmentarze. 
  • nie zabraknie też pięknych widoków na Magurskie lasy i sam Park Narodowy. 

Możesz liczyć na niezłą przygodę, pokonywanie brodów, spotkanie z poezją i jak czas pozwoli to ognisko. To wszystko zawarte w 44 km dobrej zabawy, 540 m podjazdów i zjazdów, w czasie ok. 6 godzin. Nie zabraknie też niespodzianki.

Trasa przejazdu: Krempna, Nieznajowa, Wołowiec, Bartne, Świątkowa Wielka, Krempna.

 

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Hańczowa, Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim i Zwariowani zapraszają na Rodzinną Biesiadę w Hańczowej.

W programie: 

  • pokaz tańca ludowego oraz występ muzyczny Regionalnego Zespołu „Pogranicze” z Tylicza
  • zwariowana strefa radości dla dzieci, m.in piana party i dmuchańce
  • wspólna biesiada z zespołem
  • zabawy z nagrodami
  • potańcówka.

 

W programie m.in.: pokaz Szkoły Jazdy Konnej „Eldorado”, występy dzieci z Zespołu Szkół w Staszkówce oraz podopiecznych OKiB w Moszczenicy, animacje dla dzieci, koncerty i zabawa taneczna. 

 

Stowarzyszenie im. Mirka Nahacza „BIAŁY SOKÓŁ” oraz PLEMIĘ Międzypokoleniowa Grupa Teatralna zapraszają na przedstawienie pt. „Bombel”, na podstawie opowiadania Mirosława Nahacza.

 

 

Lipiec 2024

 

Repertuary kin:

 

W kategorii Imprezy publikujemy wydarzenia z regionu. Jeśli masz informacje o ciekawym wydarzeniu, koncercie lub wernisażu – napisz do nas, przekażemy tę informację dalej! 

Dodamy Twoją imprezę do kalendarza imprez bezpłatnie oraz zamieścimy ją w cotygodniowym artykule z serii „Halo Tu Weekend”. Informacje o wydarzeniu wyślij na adres: [email protected] lub poprzez Fb lub w wiadomości na IG.

Ważne: jeśli po dodaniu wydarzenia, następują zmiany w planowanym programie lub czasie wydarzenia, prosimy o przesyłanie aktualizacji.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaPitaya Catering - dieta modułowa, dieta wegetariańska, dieta domowa
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
zdjęcie przedstawia mężczyzna który wita się z ludźmi Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska” [FOTO] W sobotnie przedpołudnie Moszczenica gościła Karola Nawrockiego – kandydata na urząd Prezydenta RP. Przed Dworkiem Młodzieży im. abpa Leona Wałęgi zgromadziło się wielu mieszkańców gminy, w tym liczne grono seniorów, młodzieży oraz członków lokalnego komitetu poparcia.Data dodania artykułu: 29.03.2025 12:01Liczba komentarzy artykułu: 20Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 19zdjęcie przedstawia mężczyznę pod krawatem w tle cmentarz widziany z drona Andrzej Duda przyjedzie do Gorlic na pogrzeb śp. Barbary Skrzypek Nieoczekiwane odejście Barbary Skrzypek wstrząsnęło nie tylko środowiskiem politycznym, ale i opinią publiczną. Przez ponad trzy dekady była zaufaną współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, a jej śmierć wywołała wiele emocji, również wśród najwyższych przedstawicieli państwa. Prezydent Andrzej Duda, który osobiście zaangażował się w wyjaśnienie sprawy, najprawdopodobniej osobiście pojawi się na pogrzebie.Data dodania artykułu: 18.03.2025 16:05Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia zniszczony pojazd wiszący na drzewach Wypadek na DW993 na granicy Gorlic i Dominikowic [AKTUALIZACJA] Dziś (23 marca) kilka minut po godz. 13 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993, na granicy Gorlic i Dominikowic. Samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł w drzewa. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 23.03.2025 13:55Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 19 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: SwójTreść komentarza: Cały ten PUP powinien zostać zlikwidowany. Jak ktoś chce znaleźć pracę to znajdzie. Wystarczy 2 osoby do obsługi biura z ofertami pracy.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 09:26Źródło komentarza: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Gorlickim. Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy [FOTO]Autor komentarza: jaTreść komentarza: 60 % kobiet nie pracuje bo pobiera 800+/1600+/2400+....Praca w Gorlicach jest ale nikt za najniższa nie chce pracować a po drugie to młode pokolenie nie jest nauczone pracować (mieliśmy kilku w pracy i po prostu mają wyj..ne na pracę , byle postać) Gór-stal , Kużnia , Ocynkownia i jeszcze kilka firm to potwierdzi jest non stop rotacja ludzi bo nie dają rady , oni wola pojechać na sezonówke przywieść grosza na kilka miesięcy i znowu wyjechać , duże firmy tu nie powstaną bo nie ma dróg dojazdowych dla tirów ... w Dębicy na produkcji opon jest praca od zaraz za 7300brutto/m ktoś chętny z młodych popracować przez duże P , wątpię w toData dodania komentarza: 2.04.2025, 08:07Źródło komentarza: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Gorlickim. Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy [FOTO]Autor komentarza: Bez podpisuTreść komentarza: Jakaś paranoja prostu Jestem ciekawa dlaczego wciąż ludzie wyjeżdżają z tak rozwiniętego i pięknego miasta światła Nie osmieszajcie się pisząc te rzeczy tylko najpierw zapytajcie prostych ludzi jak się im żyje a nie tylko urzędników a potem opisujcieData dodania komentarza: 2.04.2025, 07:02Źródło komentarza: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Gorlickim. Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: to nie jest wina tylko burmistrza, ale całego tego lokalnego samorządu - od województwa, starostwa, przez gminy i miasto - po "reprezentujących" nas posłów. ciągle tylko następuje pozorowanie działań. Gminy okoliczne też wydają pieniądze na niepotrzebne bzdury. A największym problemem jest brak skomunikowania z resztą kraju i nic nie robi się, żeby ten stan rzeczy poprawić. Nie ma u nas inwestycji, nie ma większych firm, do których wracaliby studenci. itd Popatrzcie sobie na zdjęcia powyżej - kto z tej ekipy realnie coś zrobi?!Data dodania komentarza: 2.04.2025, 06:58Źródło komentarza: Sytuacja na rynku pracy w Powiecie Gorlickim. Podsumowanie działań Powiatowego Urzędu Pracy [FOTO]
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12