O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników regularnie korzystający z usług przychodni medycznej w Gorlicach.
Przypomnijmy, od 12 kwietnia, każdy pacjent, który został zarejestrowany do odpowiedniego gabinetu działającego w poradniach przyszpitalnej przychodni, po przyjściu na miejsce w wyznaczonym dniu, jest zobowiązany wydrukować sobie bilecik z numerem przysługującym mu zgodnie z zarejestrowaną kolejką. Z tym papierkiem udaje się pod wskazany gabinet odpowiedniej poradni.
Pisaliśmy o tym początkiem kwietnia, gdy system wchodził w życie.
Zaraz za drzwiami wejścia do przychodni, po prawej stronie, znajduje się biletomat wraz z czytelną i jasną instrukcją obsługi. Osobom, które mają problemy z obsługą, pomocy udzielają portierzy siedzący w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia.
Po wpisaniu swojego numeru PESEL, odpowiadającego za identyfikację zarejestrowanego pacjenta, w automacie drukowany jest bilecik z kodem, składającym się z liter i cyfr.
Pacjent, odbierając wydruk, może spodziewać się, że po przyjściu pod wskazany gabinet, zostanie przyjęty zgodnie z obowiązującą w rejestrze kolejką.
Nad każdym gabinetem zamontowany jest monitor, który na bieżąco ma wyświetlać numerek przyjmowanego aktualnie pacjenta. To bardzo dobre rozwiązanie, pozwalające zachować porządek i zaplanować organizację przyjęć kolejnych pacjentów. Oprócz kwestii porządkowych system ma zapewnić anonimowość oczekujących, by nie trzeba było wzywać ich do gabinetu, mówiąc na głos imię i nazwisko pacjenta. To rozwiązanie wymuszają przepisy RODO.
Najważniejszą zaletą tego systemu ma być możliwość przewidzenia przybliżonej pory wizyty, tak by ograniczyć ilość pacjentów na korytarzu, jak i o szacunek do czasu pacjenta, który poświęca on na wizytę. Przyjmujący w przychodni lekarz ma komfort wynikający z porządku w przyjmowaniu kolejnych osób, oraz wiedzę ilu pacjentów oczekuje na jego pomoc.
Na wydrukowanym bilecie, obok literowo-cyfrowego kodu znajduje się informacja o dacie i godzinie wydruku biletu, numerze gabinetu, a także nazwisku lekarza, u którego ma odbyć się wizyta. Jest tam też miejsce na komunikat. Poniżej jego treść.
Z uwagi na wagę i pilność problemów zgłaszających się pacjentów o kolejności udzielanych porad ostatecznie decyduje lekarz w danej poradni.
Bilet jest ważny tylko w dniu wizyty w poradni.
Tyle w teorii. A jak to się ma w praktyce? Tu oddajemy Wam głos, abyście wypowiedzieli się w sprawie, jakie macie doświadczenia związane z działaniem tego nowego systemu.
Pod informacją o nowym rozwiązaniu w wydawaniu numerków, znajdującym się na profilu Facebook gorlickiego szpitala, pojawiło się kilka wpisów pacjentów wyrażających swoje opinie o funkcjonowaniu biletomatu.
Oto niektóre z nich.
Pic na wodę z tymi kartkami – pisze pan Tomek.
Opinia ta zyskała 7 popierających ją lajków i kilka odpowiedzi.
Na drugim biegunie doświadczeń znajduje się wpis innej pacjentki.
Wreszcie porządek – pisze pani Alicja.
Jak oceniacie ten system, jak również jego funkcjonowanie? Jakie doświadczenia macie z innych punktów rejestracji w gorlickich placówkach medycznych?
Napisz komentarz
Komentarze