Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego był rywalizacją o to, by zdobyć duże pieniądze na ważne cele. Opis zadań i zaproszenie do głosowania pojawiło się na naszym portalu kilkukrotnie.
Dziś znamy już wyniki BO Województwa Małopolskiego 2022/2023.
W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego swoje głosy oddało prawie 300 000 osób (298 101) łącznie oddano ponad 400 000 głosów (410 113). Głosy ważne stanowiły 88% wszystkich oddanych głosów.
Najwięcej głosów oddano w sposób tradycyjny – na papierze
Głosów ważnych oddanych internetowo było tylko 18 595, na papierze oddanych zostało 244 944 głosów. Głosowanie w BO Województwa Małopolskiego bardziej zainteresował kobiety, stanowiły one 54% głosujących.
Najbardziej aktywni byli głosujący w wieku 36-49 lat. To ta grupa wiekowa oddała najwięcej głosów (31,7%).
Najwięcej głosujących pochodziło z Krakowa. Tutaj swój głos zdecydowało się oddać 35 329 osób. Miasto Gorlice zaprezentowało się nieźle, ponieważ w naszym regionie głos oddało 10 372 osób ( a więc więcej, niż choćby w porównaniu z mieszkańcami miasta Nowy Sącz, gdzie swoje głosy oddało nieco ponad 8 tys. osób).
Z całego powiatu gorlickiego spłynęły głosy oddane przez 15688 osób.
Nasze głosy były liczone w obrębie Region Małopolska Południowa. Tu oddanych zostało 74 260 głosów.
Skorzystamy na kilka sposobów.
Zwycięskie zadania, które otrzymają dofinansowanie to:
- Małopolska Kocha Siatkówkę - wsparcie szkółek i klubów siatkarskich z Regionu Małopolska Południowa – 100 000 zł – zostanie to przeznaczone na
wsparciu szkółek oraz klubów sportowych z rejonu powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego i miasta Nowy Sącz prowadzących doskonalenie gry w piłkę siatkową, biorących udział w zorganizowanej rywalizacji sportowej.
Jako miejsce realizacji wskazano m.in. miasta Bobowa, Gorlice i Biecz.
Pomysł poparło nieco ponad 9300 osób.
- Ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego
Radosną informacją podzielił się Przemysła Wszołek, lider strażaków-ochotników z naszego regionu:
Dziękuję wszystkim za mobilizację a szczególnie strażakom ochotnikom powiatu gorlickiego
O tym zadaniu pisaliśmy kilkukrotnie, m.in. zachęcając Was do poparcia tego pomysłu. Ogromna mobilizacja, szczególnie w szeregach OSP, pozwoliła na zdobycie pieniędzy. 94 900 złotych trafi do naszych remiz.
Defibrylatory, które zostaną zakupione z tych środków trafią do poszczególnych OSP:
1.Biecz / Gmina Biecz
2. Szalowa / Gmina Łużna
3.Wójtowa / Gmina Lipinki
4. Ropa / Gmina Ropa
5.Szymbark / Gmina Gorlice
6.Moszczenica / Gmina Moszczenica
7.Wapienne / Gmina Sękowa
8.Bobowa / Gmina Bobowa
9.Śnietnica / Gmina Uście Gorlickie
Urządzenia będą ogólnodostępne i w razie potrzeby każdy będzie mógł z nich skorzystać. Zadanie wybrano dzięki 3711 głosom, które oddaliście internetowo bądź w ramach głosowania na papierze.
To sukces, który wspólnymi siłami wypracowało bardzo wiele osób!
Gratulujemy Wam i bardzo dziękujemy za zaangażowanie!
- Wspieranie piłkarskich talentów w Małopolsce Południowej
Małopolska Akademia Futbolu to zadanie o dużym potencjale sportowym, które ma za zadanie wypromowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez uprawianie piłki nożnej na wymiarze rekreacyjnym i semiprofesjonalnym. W projekcie uczestniczyć mają kluby współpracujące z Małopolską Akademią Futbolu: Beskidzka Akademia Piłkarska Ropa oraz Fundacja Wspierania Młodych Talentów Tadex-Pol Binczarowa.
Za uzyskane środki w wysokości 100 000 zł zostaną zakupione m.in. ubrania sportowe i elementy wyposażenia niezbędne do treningu.
Źródło info: BO Województwa Małopolskiego
Napisz komentarz
Komentarze