Prezentowane poniżej dane dotyczą matury zadawanej w terminie głównym w obydwu formułach (egzamin maturalny zdawano w tym roku w dwóch wersjach: Formuła 2023 i Formuła 2015). W maju bieżącego roku do egzaminu maturalnego przystąpiło łącznie 253 495 absolwentów szkół ponadpodstawowych (4-letnich liceów ogólnokształcących) oraz ponadgimnazjalnych (4-letnich techników, szkół artystycznych oraz branżowych szkół II stopnia), którzy w tym roku skończyli cykl edukacji. W egzaminie wzięło udział także 113 absolwentów – obywateli Ukrainy, którzy do egzaminu przystąpili na podstawie specjalnych przepisów związanych z wybuchem konfliktu zbrojnego na terenie ich państwa.
Zdawalność egzaminu maturalnego
Pośród uczniów, którzy przystąpili do egzaminu egzamin zdało 84,4% osób, które przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych. Dodatkowo 11,3% zdających mają prawo do przystąpienia do egzaminu w czasie poprawki, w sierpniu. Więcej niż jednego przedmiotu nie zdało 4,3% zdających (10 866 osób. One muszą przygotować się do egzaminu maturalnego w przyszłym roku.
Zdawalność absolwentów liceów ogólnokształcących, 4-letnich (Formuła 2023) wyniosła 91,1%, a wśród tegorocznych absolwentów 4-letnich techników, szkół artystycznych i branżowych II stopnia (Formuła 2015) zdawalność wyniosła 74,6%.
Zdawalność pisemnego egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym wyniosła ogółem:
- z języka polskiego: 97%
- z języka białoruskiego: 100%
- z języka litewskiego: 100%
- z języka ukraińskiego: 100%
- z matematyki: 88%
- z języka angielskiego: 97%
- z języka francuskiego: 98%
- z języka hiszpańskiego: 93%
- z języka niemieckiego: 90%
- z języka rosyjski: 95%
- z języka włoski: 98%.
Szczegółowe wyniki matur dla poszczególnych szkół podany wówczas gdy zostaną oficjalnie opublikowane. Nie ma jednak wątpliwości, że informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla większości
Źródło info: CKE
Napisz komentarz
Komentarze