Beskidzki Klimatyzator rozpoczął się w piątek (2 czerwca) słodkimi warsztatami >>>Beskidzki Klimatyzator. WieloryBIO uczyło przygotowywać pyszności! [FOTO/AUDIO] a następnie dwoma, świetnymi wykładami >>>Pan od dobrych ogrodów – Damian Nowak i Łowca Obcych – Rafał Maciaszek w akcji [AUDIO]
W skrócie przypomnijmy wczorajsze działania, których było naprawdę dużo!
Sobota rozpoczęła się wyjątkowymi warsztatami w gorlickim Parku Miejskim – „Zostań tropicielem”, które poprowadził Zenon Wojtas. Najmłodsi mieli szanse na przeżycie niesamowitej przygody – maskowanie, malowanie twarzy i szukanie śladów. Działo się!
W południe Beskidzki Klimatyzator przeniósł się do Kina Kolory, gdzie odbyły się warsztaty przyrodniczo-artystyczne na podstawie książki „Dzika książka o dzikach”. Poprowadziła je Jolanta Richter Magnuszewska, wspaniała ilustratorka i autorka festiwalowego plakatu. Na warsztaty obowiązywały zapisy, a nawet lista rezerwowa, bo chętnych nie brakowało.
Jak było?
Twórczo, kolorowo, radośnie i ekologicznie. Małe dzieła, które powstały podczas warsztatów zapewne będą wspaniałą pamiątką, a uczestnikom tych warsztatów będą przypominać o tym, jak ważne i potrzebne są dobre, ekologiczne działania.
Po warsztatach artystycznych odbył się turniej gry Mariposas, który poprowadził Michał Mazur z Albi Polska Gry. Do planszowych rywalizacji przystąpili zarówno najmłodsi jak ci odrobinę starsi uczestnicy. Wszyscy byli równie zachwyceni!
O godzinie 17, w Kinie Kolory rozpoczął się wykład Zenona Wojtasa – Wilki w Beskidzie Niskim, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że sala kinowa w magiczny sposób pomieściła wszystkich zainteresowanych. Następnym punktem była projekcja filmu – Wilcze Góry.
Z Kina Kolory Beskidzki Klimatyzator przeniósł się na parkową polanę, gdzie odbyło się spotkanie z EKO-bohaterami: Martą Jankowską, Justyną Hudzik, Patrycją Maniak, Sebastianem Stecem oraz Magdaleną Semlą. Opowiedzieli oni o swojej kampanii „Podążaj za śladem”, którą przeprowadzali pod opieką dr Magdaleny Semli-Kurzawy, na terenie powiatu gorlickiego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego. Po krótkiej prelekcji odbył się pokaz filmu który opowiada o ich działaniach.
Po godzinie 20 za mikrofon chwycił Wojciech Wójcik, założyciel Dzikiego Projeku, który przygotował wykład – Klimat się zmienia, zmień sposób myślenia. Przekaz był jasny, konkretny, a chwilami bezlitosny – co ważne – pozostający w pamięci odbiorcy. Dodatkowo wzbogacony o świetne, przejmujące zdjęcia.
Po wykładzie, na zakończenie drugiego dnia Beskidzkiego Klimatyzatora można było obejrzeć film pt. Można panikować.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i przypominamy dzisiejszy harmonogram, ostatniego już dnia festiwalu Beskidzki Klimatyzator.
4 czerwca 2023, niedziela:
Park Miejski Gorlice:
- do godziny 15 | Pokaz arborystyczny, warsztaty dendrologiczno-wspinaczkowe. - Arbteka.
Kino Kolory:
- godz. 14-15 | Las dziś i w przeszłości - Sam Osborne - prelekcja w języku ang.
- godz. 15-16 | Projekt czysta rzeka - Sam Osborne - prelekcja w języku ang.
- godz. 16-17 | Z Nurtem Życia - projekcja filmu.
Park Miejski Gorlice:
- godz. 17.30-18 | Fundacja Szklane Pułapki - jak w prosty sposób ratować ptaki? Agata Lisiewicz.
- godz. 18-18.30 | Wystąpienie zaproszonych gości. Rozdanie nagród.
- godz. 18.30- 19.30 | Dziki Projekt – co i dlaczego robimy? Wojciech Wójcik.
- godz. 19.30-20.30 | Nieśmiertelny Las. Erik Balaż.
- godz. 20.30-21.30 | Nieśmiertelny Las- projekcja filmu.
- godz. 21.30-22 | Podsumowanie kampanii.
Napisz komentarz
Komentarze