Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami zostało założone w grudniu 2014 roku. Swoją działalność skoncentrowało najpierw na organizacji cyklicznego wydarzenia wakacyjnego o nazwie Tydzień Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach.
Pierwotnym założeniem tej akcji było inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. bezinteresowność, miłość, dobroć, uczciwość, szacunek, współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.
W ramach Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw (TPI) prowadzone są happeningi i eventy, które mają na celu pozytywne zaskoczenie mieszkańców Gorlic.
Ponad Ograniczeniami – pomagamy, inspirujemy, edukujemy
Nadrzędnym celem Stowarzyszenia Ponad Ograniczeniami jest prowadzenie działalności społecznie użytecznej, świadczenie wszechstronnej pomocy osobom najbardziej potrzebującym oraz działanie na rzecz dzieci i młodzieży.
Swoje działania koncentrujemy na promowaniu zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, rozwijaniu pasji i zainteresowań młodego pokolenia, wspieraniu wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży i seniorów, jak również wyrównywaniu szans uczniów z małych miejscowości na nowoczesną edukację.
Jesteśmy grupą animatorów, pedagogów, studentów i młodzieży, której celem jest życie zgodne z chrześcijańskimi wartościami, inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka oraz pomaganie innym wzbijać się ponad ograniczenia, które pojawiają się na ich drodze.
Naszą misją jest wyrównanie szans dzieci i młodzieży z małych miejscowości oraz z potrzebujących lub dysfunkcyjnych rodzin na nowoczesną edukację i rozwój!
Chcemy widzieć ludzi pełnych miłości do Boga i siebie nawzajem, w pełni wykorzystujących swoje talenty, pokonujących wszelkie ograniczenia, wolnych od wszelkich nałogów i uzależnień oraz wywierających pozytywny wpływ na życie innych ludzi wokół nich.
Wartości, którymi się kierujemy, to miłość, wiara w Boga, dobroć, uczciwość, szacunek, współczucie, przyjaźń, szczerość, prawda, uprzejmość, pokora, empatia, wolność, piękno, zdrowie.
Jak wykorzystamy 1,5%
W 2022 roku pomogliśmy ponad 900 osobom – beneficjentom naszych projektów. Ze środków z 1% podatku (za rok 2021) ufundowaliśmy dwa stypendia dla dzieci i młodzieży na zajęcia z programowania i robotyki. Wsparliśmy ponad 30 dzieci z trzech lokalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Razem z naszymi partnerami przekazaliśmy ponad 100 ton żywności, leków i innej pomocy w transportach na Ukrainę
Corocznie angażujemy ponad 80 wolontariuszy do realizacji naszych projektów - głównie młodzież, którą chcemy przez ten sposób uczyć otwartości na potrzeby innych, umożliwiać aktywne spędzanie wolnego czasu i promować zdrowy, wolny od nałogów i uzależnień styl życia. W minionym roku (2022) zrealizowaliśmy wspólnie z wolontariuszami 5 dużych projektów, których szczegóły można znaleźć na www.ponadograniczeniami.org
Na co przekażemy pieniądze z 1,5%?
W tym roku, z Twoim wsparciem możemy pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących. Dla Ciebie to tylko 1,5 procent podatku, a dla podopiecznych Stowarzyszenia Ponad Ograniczeniami to szansa, by odmienić życie:
- stypendia: ufundujemy zajęcia z programowania i robotyki dla zdolnych dzieci z rodzin potrzebujących i dysfunkcyjnych
- wsparcie Domów Dziecka: wesprzemy finansowo i edukacyjnie podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych
- pomoc w potrzebie: wsparcie dla dzieci
To nic nie kosztuje, a znaczy bardzo wiele! Twoje 1,5% podatku trafi do naszej organizacji na poczet działań pożytku publicznego zamiast do skarbu Państwa. Im więcej osób zostanie przekonanych do wpłacenia, tym skuteczniej możemy działać i pomagać najbardziej potrzebującym dzieciom i młodzieży.
Poniżej znajdziesz kilka możliwości rozliczenia swojego PITa.
Możesz pomóc Stowarzyszeniu rozliczając swój PIT i przekazując 1,5% podatku
Nr KRS Stowarzyszenia Ponad Ograniczeniami 0000534243

Dodatkowe informacje znajdziecie TUTAJ
Bezpośredni link do rozliczenia za pośrednictwem pitax.pl znajdziecie TUTAJ
Źródło info: Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami
Napisz komentarz
Komentarze