Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 31 marca do 13 kwietnia 2025]
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Nagradzanie za sprzątanie. To nie tylko nowa moda, ale konieczność

Podziel się
Oceń

Miasto Gorlice zaprasza w najbliższy weekend (10 i 11 lipca), do udziału w akcji „Sprzątamy Zieloną Małopolskę”. Akcje sprzątania przestrzeni publicznej i terenów zielonych stają się nową tradycją, która obejmuje aktywności prowadzone przez cały rok.
Nagradzanie za sprzątanie. To nie tylko nowa moda, ale konieczność

Autor: Fot. ilustracyjne / UM Gorlice

 

Jak czytamy na stronie gorlickiego Urzędu Miejskiego:

 

W wielu miejscach naszego regionu wolontariusze wyruszą zbierać śmieci pozostawione w lasach, parkach, przy szlakach turystycznych czy ścieżkach pieszo-rowerowych.
W akcję włącza się także Miasto Gorlice. Miłośnicy ekologii mogą posprzątać dowolnie wybrane przez siebie miejsce.

Przybory pomocne w sprzątaniu (rękawiczki i worki na śmieci) możesz odebrać w Urzędzie Miejskim w Gorlicach – budynek B, pok. 7, w godz. 7.30 – 15.30.

Każdą osobę, która weźmie udział w akcji nagrodzimy niespodzianką. Wystarczy, ze wykonasz zdjęcia zarówno przed, jak i po sprzątaniu, a później pokażesz je gorlickiemu ekodoradcy (budynek B, pok. 7).

 

Akcja ma nie tylko promować świadomość ekologiczną wszystkich mieszkańców Małopolski (akcja prowadzona jest nie tylko w Gorlicach). To sposób na poprawę estetyki przestrzeni, w której żyjemy. Ma także na celu ochronę zwierząt, dla których odpady mogą być zagrożeniem i sposób zapobiegania pożarom, które mogą pojawiać się np. przy porzuconych, szklanych butelkach.

 

Źródło info: UM Gorlice


Napisz komentarz

Komentarze

Opozycja 08.07.2021 23:41
Dobrze u TUSKA lepiej u Hołowni, ale najlepiej i Bezpieczniej u NAS w Polsce Prawa i Sprawiedliwości.

Świadek NR 2. 08.07.2021 17:15
Pan Stanisław K. biega wieczorami po ulicy Kościuszki z wiadrem wody by podlewać drzewa które po podlaniu za parę dni usychają. A dowód jest przy nieczynnej lodziarni.

ReklamaZapraszamy dzieci od 3. m.ż raz z rodzicami na naukę pływania do Szkoły Pływania Nemo - Sportowa Przygoda Wiktoria Fryczek
ReklamaPitaya Catering - dieta modułowa, dieta wegetariańska, dieta domowa
ReklamaZapraszamy na odpoczynek do Willa Promienna w Rabce-Zdroju
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaKup bilet na występ Marcina Dańca w Bieckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2025 o godz. 19
POPULARNE
zdjęcie przedstawia mężczyzna który wita się z ludźmi Karol Nawrocki w Moszczenicy. Uczestnicy spotkania wznosili okrzyki „Tu jest Polska” [FOTO] W sobotnie przedpołudnie Moszczenica gościła Karola Nawrockiego – kandydata na urząd Prezydenta RP. Przed Dworkiem Młodzieży im. abpa Leona Wałęgi zgromadziło się wielu mieszkańców gminy, w tym liczne grono seniorów, młodzieży oraz członków lokalnego komitetu poparcia.Data dodania artykułu: 29.03.2025 12:01Liczba komentarzy artykułu: 20Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 19zdjęcie przedstawia mężczyznę pod krawatem w tle cmentarz widziany z drona Andrzej Duda przyjedzie do Gorlic na pogrzeb śp. Barbary Skrzypek Nieoczekiwane odejście Barbary Skrzypek wstrząsnęło nie tylko środowiskiem politycznym, ale i opinią publiczną. Przez ponad trzy dekady była zaufaną współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, a jej śmierć wywołała wiele emocji, również wśród najwyższych przedstawicieli państwa. Prezydent Andrzej Duda, który osobiście zaangażował się w wyjaśnienie sprawy, najprawdopodobniej osobiście pojawi się na pogrzebie.Data dodania artykułu: 18.03.2025 16:05Liczba komentarzy artykułu: 25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia zniszczony pojazd wiszący na drzewach Wypadek na DW993 na granicy Gorlic i Dominikowic [AKTUALIZACJA] Dziś (23 marca) kilka minut po godz. 13 doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993, na granicy Gorlic i Dominikowic. Samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł w drzewa. Na skutek zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 23.03.2025 13:55Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12