W miniony piątek (25 czerwca) w sali Kina FARYS, Gmina Biecz zorganizowała drugą sesję wykładów. Słuchacze, czyli uczestnicy Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku, Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Biecz i mieszkańcy Biecza mogli wysłuchać dwóch wykładów. Pierwszy był prowadzony przez specjalistę chorób zakaźnych, Aleksandra Wójcika, drugi zaś przez prof. zw. dr.hab. Agnieszkę Nosal-Wiercińską, profesor Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
Pierwszy wykład nt. „COVID-19, prawdy, mity i co dalej? – opowieści z frontu” wygłosił Aleksander Wójcik, pracujący w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach.
Jak pisze UM Biecz:
Pan Doktor w obrazowy sposób przedstawił rzetelne informacje na temat koronawirusa i obalił związane z nim fake newsy. W trakcie trwania wykładu udzielał wyczerpujących odpowiedzi związanych z tematem szczepień oraz przedstawił korzyści wynikające z przyjęcia szczepionki.
Wykład był efektem przystąpienia Gminy Biecz do programu Wojewody Małopolskiego związanego z działaniami promocyjnymi dotyczącymi szczepień przeciw COVID-19.
Drugi wykład przedstawiła bieczanka, prof. zw. dr.hab. Agnieszka Nosal-Wiercińska, z Katedry Chemii Analitycznej UMCS. Tytuł jej wystąpienia brzmiał „Zmiana dynamiki katalitycznego działania 6-tioguaniny na proces elektroredukcji jonów Bi(III) pod wpływem surfaktantów w kontekście kontrolowanego uwalniania leku”.
Pani Profesor przybliżyła uczestnikom tajniki pracy naukowej oraz swoją pracę badawczą nad lekiem przeciw nowotworom.
Wystąpienia spotkały się z dużym uznaniem zgromadzonych słuchaczy.
Źródło info: UM Biecz
Napisz komentarz
Komentarze