Głosowanie trwa od 2 do 30 listopada 2020, a dziennie można oddać jeden głos.
Link do głosowania, „Śni mi się wszystko” znajdziecie pod pozycją nr 34: >>> TUTAJ
Kilka słów o spektaklu w wykonaniu Dziecięca Grupa Teatralna „Być Może”
„Śni mi się wszystko” to spektakl inspirowany prawdziwymi snami dzieci, które jak wiadomo często są przekoloryzowane i abstrakcyjne, ale potrafią być również złowieszcze i pełne niepokoju. Sny nawiedzające bohaterki spektaklu wymykają się zasadom logiki. Są bytem niezależnym choć nie istniejącym bez umysłu, w którym mieszkają. Sny w spektaklu to twory przejmujące władzę nad dziećmi, będące niekiedy odzwierciedleniem ich doświadczeń i przeżyć, a czasem składową najbardziej odległych z pozoru myśli. Nieposkromione i wolne sny pozwalają zajrzeć w głąb umysłów śniących dzieci. Przypominają, że podświadomość choć tak bardzo nasza, rządzi się swoimi prawami i nierzadko może ukazywać zaskakujące mechanizmy drzemiące w naszych głowach.
Scenariusz: zredagował Tomasz Tajak na podstawie tekstów autorstwa dzieci występujących w spektaklu
Reżyseria, scenografia, kostiumy: Tomasz Tajak
Muzyka: Maria Peszek i Foks, słowa: Janina Porazińska
Realizacja: Wojciech Wójcik - światło, Adrian Zimowski - technika sceny, Radosław Kiwacz - realizacja dźwięku, Daniel Tulicki - nagranie
Jubileuszowy rok BAJDURKA
W roku 2020, czyli urodzinowym dla BAJDURKA, zapraszamy do uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest organizowany wyjątkowo Internetowy Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży, dzięki któremu mimo pandemii COVID-19 mamy okazję do świętowania 35 lat wspaniałej tradycji corocznych spotkań teatralnych najmłodszego pokolenia Małopolan (do lat 16), które na co dzień wraz ze swoimi nauczycielami i instruktorami pilnie i twórczo pracuje w szkołach, ośrodkach kultury i stowarzyszeniach, kreując niezwykłe spektakle teatralne adresowane nie tylko do swoich rówieśników.
Dla przypomnienia: Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK jest jedną z najstarszych i najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce. Festiwal przebiega w dwóch etapach. Pierwszy to organizowane od kwietnia do maja w 13 miejscowościach województwa eliminacje powiatowe, w ramach których komisja kwalifikuje do etapu drugiego (finału) ok. 30 najlepszych zespołów teatralnych. Finał odbywa się w czerwcu w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, a jego głównym założeniem jest przegląd, uroczyste spotkanie teatrów dziecięcych i młodzieżowych województwa, będące formą konfrontacji i wzajemnej edukacji teatralnej. W tym roku niestety nie udało się przeprowadzić Festiwalu w tradycyjnej formie. Ale...
BAJDUREK od momentu swoich narodzin w 1986 roku był i jest przede wszystkim spotkaniem teatrów dziecięcych i młodzieżowych, a jego podstawowym i oczywistym celem - mobilizacja i zachęcanie placówek szkolnych oraz ośrodków kultury do aktywności teatralnej, zarówno do pracy twórczej, jak i do oglądania spektakli. Dlatego i w tym roku dzięki możliwościom, jakie daje świat wirtualny, mamy okazję do podziwiania niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni i kreatywności instruktorów teatralnych.
BAJDURKOWE PREMIERY - prezentacja premierowych przedstawień teatralnych >>> KLIK
NAGRODA PUBLICZNOŚCI
W ramach Festiwalu każda osoba / widz wydarzenia może oddać głos na swój ulubiony spektakl lub spektakle - gdyż głosować można raz dziennie do 30 listopada 2020 r. Jak to zrobić? Oglądając spektakle na stronie www.bajdurek.mcksokol.pl, należy zaznaczyć swój wybór klikając lewym przyciskiem myszy na okrągłym polu wyboru obok tytułu. Efektem wizualnym będzie zielona ramka pola wyboru i bordowa kropka wewnątrz. Następnie należy kliknąć na guzik ZAGŁOSUJ!
Kto otrzyma nagrodę publiczności oraz pozostałe nagrody regulaminowe przyznawane przez komisję artystyczną dowiemy się 4 grudnia 2020 r.
Poprzez swój bogaty repertuar, różnorodność formuł i konwencji teatralnych, Festiwal BAJDUREK od wielu lat spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem i żywiołowym przyjęciem najmłodszej publiczności. Chociaż w tym roku mali aktorzy nie doświadczą bezpośredniego kontaktu z widzami, to ufamy, iż pozytywne emocje z całą mocą udzielą się także wszystkim oglądającym spektakle na ekranach.
Serdecznie zapraszamy!
źródło: MCK Sokół Nowy Sącz
Napisz komentarz
Komentarze