W czasie koncertu wystąpią: Michał Zator – muzyk i harfista, Kwartet Galicyjski w składzie: Joanna Kiełbasa – I skrzypce, Martyna Bulzak – II skrzypce, Ewa Borcz – altówka, Gabriela Szczepaniak – wiolonczela oraz chór mieszany Cantores Carvatiani, działający pod patronatem Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, a pod dyrekcją Anny Cisoń-Połeć.
Koncert jest wydarzeniem wieńczącym projekt „Cantores Carvatiani w Perle Polskiego Renesansu – spotkanie muzyczne z okazji jubileuszu powstania chóru Cantores Carvatiani” realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, w ramach programu Mecenat Małopolski 2020.
...
Michał Zator – muzyk, harfista i wokalista uprawiający rozbudowaną improwizację na harfie, który sam akompaniuje sobie do śpiewu. Harfa to bardzo mało znany instrument, który niejednokrotnie budzi zachwyt wśród publiczności. Muzyk jest stypendystą Ministra Kultury i Marszałka Wielkopolski, półfinalistą piątej edycji programu „Mam Talent”. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie, ukończył bowiem z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu.
Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu – inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę Folkomania złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie. W 2019 roku album Folkomania uplasował się na ósmym miejscu w prestiżowym plebiscycie Wirtualne Gęśle organizowanym przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej. W tym samym czasie Kwartet Galicyjski został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja, występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Formacja została także laureatem V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Chór mieszany Cantores Carvatiani powstał jesienią 2010 roku. Tworzą go przedstawiciele różnych zawodów i środowisk, głównie nauczyciele gorlickich szkół, a także studenci i młodzież. Zespół działa pod patronatem Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Od początku istnienia chór angażuje się w życie kulturalne miasta i regionu, swoim śpiewem uświetnia wiele lokalnych imprez kulturalnych. Poprzez liczne koncerty w Polsce, a także za granicą chór promuje miasto i powiat. Zespół posiada bogaty repertuar, począwszy od muzyki sakralnej po ciekawe aranżacje utworów dawnych, ludowych i współczesnych. Wykonuje kompozycje w języku polskim, francuskim, rosyjskim, angielskim, starocerkiewnym i łacinie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wydał trzy płyty promujące muzykę chóralną, sakralną i rozrywkową. Chór łączy nie tylko wspólna pasja i zamiłowanie do muzyki: jest to szczególna społeczność, która promuje ideę wspólnych działań artystycznych, jak również integrację międzypokoleniową. Zachęca społeczność lokalną do udziału w wydarzeniach kulturalnych promujących sztukę wysoką, współtworzy imprezy, współpracując z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Dyrygentem chóru jest Anna Cisoń-Połeć absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale dyrygentury chóralnej.
INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW WYDARZENIA
- Przyjdź na wydarzenie wcześniej!
Wdrożyliśmy procedury wpuszczania publiczności na nasze wydarzenia, tak aby wszystkim zapewnić komfort bezpieczeństwa.
Zaplanuj przyjście kilka minut wcześniej. Bądź cierpliwy, jeśli trzeba będzie poczekać.
- Chcemy zapewnić każdemu uczestnikowi bezpieczeństwo!
Wprowadzamy obowiązek zbierania danych przed wejściem na wydarzenie, które umożliwią łatwy kontakt z uczestnikami wydarzenia po jego zakończeniu.
- Jeśli jesteś chory – zostań w domu! Jeśli jesteś zdrowy – zapraszamy!
Każdego uczestnika wydarzenia prosimy o złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym
- Zwiedzaj w jak najmniejszej grupie!
Jesteśmy otwarci dla indywidualnych odbiorców, rodzin z dziećmi.
- Po wejściu i w trakcie zwiedzania cierpliwie czekaj na swoją kolej!
Na terenie instytucji w jednym czasie może znajdować ograniczona liczba osób. Bądź cierpliwy, jeśli trzeba będzie poczekać na wejście do kolejnej sali, pomieszczenia lub obiektu.
- Zachowuj odległość!
Pamiętaj o zachowaniu stosownej odległości do innych zwiedzających (min. 2 m). Unikaj wspólnego wchodzenia do pomieszczeń przez drzwi lub bramę. Nie dotykaj eksponatów.
- Dbaj o bezpieczeństwo siebie i innych!
Podczas imprezy zasłaniaj nos i usta, a także korzystaj z dostępnych w muzeum płynów dezynfekujących do rąk. Dzięki temu chronisz przed koronawirusem siebie, innych uczestników imprezy oraz personel instytucji.
- Zapoznaj się z regulaminem!
Dla uczestników wydarzeń, imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2 opracowaliśmy regulamin określający nowe zasady.
Informacja zgodna z załącznikiem nr 4 do Zarządzenia Dyrektora Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach nr 14/2020 z dn. 9.06.2020 r.
Napisz komentarz
Komentarze