Zarząd Województwa Małopolskiego uruchomił w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej sześć pakietów pomocowych realizowanych w obrębie trzech etapów. Pierwszy etap stanowi pakiet medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej, drugi buduje pakiet społeczny i edukacyjny, natomiast trzeci to pakiet rozwoju. Angażowane są niebagatelne środki. W sumie to około 1 miliarda złotych na ratowanie zdrowia, życia, miejsc pracy i całej gospodarki.
Marszałek Witold Kozłowski apelował o szybkie decyzje, jeśli idzie o wydawanie rozdzielanych teraz na służbę zdrowia unijnych pieniędzy.
Nie jest to nasze ostatnie słowo w tym temacie. Przygotowywane są kolejne środki finansowe na służbę zdrowia. Musi się jednak zwiększyć tempo ich wydawania. Musimy nie tylko skutecznie walczyć z epidemią koronawirusa, ale też być dobrze przygotowani na ewentualną drugą falę zachorowań – stwierdził Witold Kozłowski.
Wicemarszałek Łukasz Smółka przekonywał, że samorząd wojewódzki traktuje te pieniądze jako inwestycję w zdrowie Małopolan.
Zdrowie mieszkańców województwa jest dla nas najważniejsze. Dlatego staramy się doposażyć małopolską służbę zdrowia w najnowocześniejszy sprzęt i najnowocześniejszą aparaturę medyczną – podkreślał wicemarszałek Łukasz Smółka.
Do placówek medycznych w regionie tarnowskim trafi ponad 10,6 mln zł unijnych środków. Za te pieniądze szpitalne oddziały wyposażone zostaną w nowoczesną aparaturę. Placówki medyczne w regionie będą miały osiem nowych karetek pogotowia.
Jednym z beneficjentów jest Szpital Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach. Symboliczny czek na kwotę 2 343 579,86 zł odebrał dyrektor placówki Marian Świerz.
Źródło info: UMWM
Napisz komentarz
Komentarze