Od początku obowiązywania przymusowej kwarantanny ujawnili 2 przypadki jej naruszenia. Oba będą miały swój finał w sądzie.
Wszystkie te osoby są codziennie kontrolowane co najmniej raz. W ciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci w 2 przypadkach stwierdzili uchybienia, które w naszej ocenie kwalifikujące się na wdrożenie czynności zmierzających do pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które się ich dopuściły.
Przypominamy, że te osoby, które naruszają prawo i starają się uniknąć kwarantanny muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.
W czasie kontroli policjanci otrzymują także prośby o pomoc w sprawie zakupu żywności, środków higieny i czystości lub innych niezbędnych czynności życiowych. W każdym przypadku ta pomoc jest udzielana przez samych policjantów lub służby współpracujące.
Zachęcamy do ściągnięcia darmowej i bezpiecznej aplikacji w sklepach Google Play oraz App Store – „Kwarantanna domowa”. Dzięki niej osoba w kwarantannie ma szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Można też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze, a także szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię - 22 165 57 44. Więcej informacji na www.gov.pl/kwarantannadomowa.
W naszej ocenie mieszkańcy powiatu gorlickiego poddani kwarantannie bardzo odpowiedzialnie i zdyscyplinowanie podchodzą do obecnej sytuacji. Ta dyscyplina dostrzegalna jest także w związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi gromadzenia się. Praktycznie nie ujawniamy sytuacji grupowania się osób w liczbie większej niż obecnie dopuszczana przez prawo.
źródło: gorlice.policja.gov.pl
Napisz komentarz
Komentarze