Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na około 2 miliony złotych. A jego zasadniczą część ma stanowić dotacja NFOŚiGW w wysokości do 93 procent wartości zakupu autobusu elektrycznego.
Inicjatywę wdrożenia elektromobilności w naszej gminie podejmujemy z entuzjazmem – zapewnił po podpisaniu umowy burmistrz Wacław Ligęza. Realizujemy ją, choć nie mamy takiego obowiązku ustawowego. Kupujemy zeroemisyjny autobus elektryczny i tworzymy dla niego stanowisko ładowania, gdyż kierunek ten idzie z duchem czasu, jest nowatorski, rewolucyjny i przede wszystkim proekologiczny. W przyszłości prawdopodobnie wiele gmin będzie rozwijać się w podobny, ekologiczny sposób. My jesteśmy dzisiaj prekursorami w tej dziedzinie i działamy w harmonii z długoletnimi planami i dbałością o środowisko.
Autobus elektryczny jest tańszy w eksploatacji od tradycyjnych z napędem spalinowym, pracuje dużo ciszej i wydziela znacznie mniej tlenku azotu i – co szczególnie ważne – emituje mniej pyłów PM 10 oraz ogranicza powstawanie silnie rakotwórczych benzopirenów.
Źródło info: naszabobowa.pl
Napisz komentarz
Komentarze