Widzowie, którzy przyszli podziwiać występ orkiestry Marcina Fejklowicza, mogli poczuć się jak na planie filmu z serii Jamesa Bonda. Dobrze znane dźwięki oraz reflektor przemierzający swoim światłem po sali, wprowadziły w nastrój muzyki z wielkiego ekranu. Repertuar Artystów mocno przypadł do gustu zgromadzonej licznie publiczności. Można było usłyszeć najbardziej znane utwory zaczerpnięte z kultowych filmów takich jak: „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Lista Schindlera”, „Misja”, „Terminal” czy „Różowa Pantera”.
Orkiestra wystąpiła w składzie:
I skrzypce: Robert Gryzik, Alicja Pyznar, Kamila Łasak, Wiktoria Liana
II skrzypce: Alicja Niemiec, Piotr Borowski, Julia Król, Marcelina Jędrzejowska, Natalia Burkot
Altówki: Ewa Borcz, Weronika Kozieł
Wiolonczele: Aleksandra Dudra, Bartłomiej Mrozek
Kontrabas: Adam Gomułka
Soliści:
Joanna Fejklowicz – absolwentka PSM I stopnia w Gorlicach w klasie klarnetu pana Dariusza Pabisa. Kontynuowała naukę w PSM II stopnia, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku. Współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz kapelą Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” w Krakowie. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach orkiestrowych oraz koncertowała za granicą m.in. we Włoszech, w Austrii, w Czechach czy w Anglii. Na swoim koncie ma nagrania do podręczników ilustrowanych dla dzieci wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz nagranie oficjalnej polskiej wersji Hymnu ŚDM Panama 2019. Obecnie związana z Szalowskim Zespołem Wokalnym oraz orkiestrą kameralną działającą przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach.
Aleksandra Chutorańska – ukończyła naukę gry na wiolonczeli na Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Królewskim Konserwatorium w Gent (Belgia). Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach u znanych osobistości muzycznych m.in. Pieter Wispelwey, Alexander Neustoev czy Kristjan Järvi. Doświadczenie orkiestrowe zdobywała grając m.in. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie czy Baltic Sea Filharmonic koncertując na terenie całej Europy. Od dwóch lat współpracuje z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
Bartosz Życzyński – solista, kameralista i pedagog. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem Vadima Brodskiego, następnie kontynuował naukę gry w klasie skrzypiec Louis-Denis OTT w Academie de Musique de Monaco oraz Danuty Głowackiej Pitet w Conservatuire de-Nice. Koncertował w kraju i za granicą. Założyciel i koncertmistrz orkiestry „Sinfonia Carpathia”. Gra na instrumencie Jean Baptiste Vuillaume z 1851 roku.
Jakub Kornakiewicz – ukończył z wyróżnieniem PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie oboju mgr. Leszka Łopalewskiego, obecnie uczy się w trzeciej klasie szkoły muzycznej drugiego stopnia w klasie tego samego nauczyciela. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w klasach profesorów: prof. Jerzego Kotyczki (AM Kraków), dr Arkadiusza Krupy (UMFC Warszawa). Swoją grę doskonalił również u dr Piotra Pyca (AM Katowice). W latach 2012-2015 wokalista zespołu Promyczki Dobra, z którym koncertował w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Włochy, Anglia, Austria, Filhamonia Krakowska). Razem z zespołem zajmował czołowe miejsca na festiwalach europejskich między innymi w Lido di Jesolo we Włoszech – I miejsce konkursu Orfeo in Italia. W 2018 roku założył orkiestrę Sinfonia Nova złożoną z młodych osób z Małopolski. Orkiestrę i chór tworzy około 60 osób, a kierownictwo artystyczne sprawuje założyciel.
Martyna Bulzak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec Prof. Romana Reinera. W tych latach była laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych zarówno w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej. Skrzypaczka Kwartetu Galicyjskiego oraz orkiestr: Sinfonia Carpathia i Arte Symfoniko. Pedagog klasy skrzypiec w ZSM w Gorlicach.
Napisz komentarz
Komentarze