Trampkarze w formie

Udany występ trampkarzy Glinika w spotkaniach z rówieśnikami z Grybowa. W spotkaniu trampkarzy starszych padł bezbramkowy remis, a w kategorii trampkarzy młodszych pewne zwycięstwo podopiecznych Łukasza Brzeziańskiego którzy potwierdzają aspiracje do walki o Małopolską Ligę Trampkarzy. Sobotnie spotkanie trampkarzy starszych Glinika z v-ce liderem Grybovią stało na wyrównanym poziomie i ostatecznie zakończyło się sprawiedliwym bezbramkowym remisem. Jednak przy odrobinie szczęścia a dokładnie mówiąc skuteczności gospodarze mogli pokusić się o zwycięstwo w tym spotkaniu.
Bohaterem meczu mógł zostać Skoczek który co najmniej trzy razy mógł  pokonać bramkarza gości. Jednak Główczyk dwukrotnie wygrał pojedynki sam na sam z napastnikiem Glinika w 9 i 12 min. , a w 50 min. z pomocą przyszedł bramkarzowi przyjezdnych słupek.

Drużyna gości również stworzyła sobie sytuacje bramkowe w 32 i 52 min., jednak gorlicki bramkarz również stanął na wysokości zadania i nie dał się pokonać.

Ostatecznie gorliczanie wywalczyli jeden punkt co w pojedynku z aktualnym v-ce liderem tabeli uznać należy za sukces.

Trampkarze Starsi – I Liga OZPN Nowy Sącz
Glinik Gorlice – Grybovia Grybów 0-0 (0-0)

Sędziował: Bożek oraz Kudławiec i Radzik (Gorlice)
Widzów: ok. 10

Glinik: Rymek – Galas, Karp, Marszał, Przeklasa – Gawryła, Cetnarowski, Majcher, Martuszewski – Górski, Skoczeń
Ponadto zagrali: Wiejaczka, Kusiak, Lichwała, Stępień

Grybovia: Główczyk – Niepsuj, Romanek, Pabisz, Grzesik – Gruca, Motyka, Petryla, Skrabski – Rak, Kociołek

W chwilę po starszych kolegach na boisko wybiegli trampkarze młodsi. Z minuty na minutę pogarszały się też warunki gry. Silnie wiejący wiatr podobnie jak to miało miejsce w spotkaniu trampkarzy starszych, przeszkadzał w rozgrywaniu akcji.

Mimo trudnych warunków pogodowych gospodarzom udało się osiągnąć zdecydowaną przewagę w

pierwszej połowie spotkania. Bramki Obrzuta w 8 min oraz Zarzyckiego w 17 i 24 min. spowodowały że na przerwę podopieczni Łukasza Brzeziańskiego schodzili z trzy bramkową przewagą.

Po zmianie stron trener gorliczan dał pograć zawodnikom młodszym mniej doświadczonym co w pełni wykorzystali zawodnicy Grybovii zdobywając dwie bramki w 41 min strzałem z głowy Koszyka pokonał Hajduk, a w 49 min. M. Radziak.

Taki obrót sytuacji spowodował mobilizacje w zespole gorlickim czego efektem szybka odpowiedź i bramka zdobyta przez Nosala w 55 min.

Bramka Nosala jak się później okazało wniosła ponownie spokój w szeregi zawodników Glinika, jak również ostatecznie ustaliła wynik tego spotkania.

Spotkania w którym drużyna Glinika zasłużenie zwyciężyła i zrobiła kolejny krok do celu jaki sobie założyła przed sezonem czyli walki o awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy Młodszych.

Trampkarze młodsi – I Liga OZPN Nowy Sącz
Glinik Gorlice – Grybovia Grybów 4-2 (3-0)
1-0 Obrzut 8’, Zarzycki 17’, 3-0 Zarzycki 24’, 3-1 Hajduk 41’ (głową), 3-2 M. Radzik 49’, 4-2 Nosal 55’

Sędziował: Kudławiec – Bożek, Radzik (Gorlice)
Kara : P. Radzik (faul)
Widzów: ok.10

Glinik: Kwarciany – Baniak, Stępień, Rzepka – Lichwała, Wróblewski, Obrzut – Laskoś, Nosal, Skórski
Ponadto zagrali: Zarzycki , Warcholik, Koszyk, Gawryła, Kukla, Cetnarowski

Grybovia: Dyląg – Hajduk, Niepsuj, M. Radzik, Sawicki – Korzeń, Malinowski, J. Radzik – Pach, P. Radzik
Ponadto zagrali: Burnagiel, Durlak, Kania