reklama

Panie spowodowały większość weekendowych kolizji Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni przyczyniło się do wszystkich zdarzeń na drogach powiatu gorlickiego, do których doszło od piątku (1 grudnia) do niedzieli (3 grudnia).


Piątkowy poranek (1 grudnia) zaczął się od kolizji pługopiaskarki ze skodą, której kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu w Ropie. Co ciekawe, kierowca osobówki odjechał z miejsce zdarzenia. Trwają policyjne czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


reklama
reklama

Tego samego dnia, tuż przed 9, doszło do kolizji subaru z renaultem. Kierująca pierwszym samochodem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją renaulta i najechała na tył pojazdu. Została ukarana trzema stówami mandatu i punktami. [FOTO]

Natomiast kilkanaście minut po 9 mundurowi dostali zgłoszenie, że w Nowicy samochód „zaparkował” w rowie. Jak się potem okazało, kierujący seatem nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu.

Sobota (2 grudnia) obyła się bez jakichkolwiek wypadków i kolizji, nie doszło również do zatrzymania ani jednego kierowcy na podwójnym gazie.

Bezwypadkową sobotę mieszkańcy Gorlickiego nadrobili w niedzielę (3 grudnia).

Trzydzieści minut po północy dyżurny KPP w Gorlicach dostał zgłoszenie od lekarza z SOR, który poinformował, że do oddziału zgłosiła się kobieta z powypadkowymi obrażeniami.
Kobieta przyznała, że kilkadziesiąt minut wcześniej wjechała swoim nissanem do jednego z rowów w Szymbarku, bo nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i straciła panowanie nad samochodem. Na szczęście żadnemu z jej pasażerów nic się nie stało. Kierująca została ukarana 250 zł mandatem i punktami.


reklama
reklama

Tego samego dnia w Ropie kierująca daewoo, również z powodu nieodpowiedniej prędkości w stosunku do warunków na jezdni, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym fiatem. Dostała 220 zł mandatu.

Praktycznie w tym samym czasie kierująca z Kąclowej uderzyła w bariery energochłonne w Szymbarku. Tu również przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierująca dostała 220 złotych mandatu, a na jej konto wpłynęły punkty karne.

Dzień zakończył się staranowaniem ogrodzenia w Siarach, gdzie kierowca suzuki stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku nadmiernej prędkości. Jechał sam i nie zagroził nikomu, dlatego dostał jedynie 50 złotych mandatu


reklama
reklama

reklama


 

Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

+3 # Znowu 2017-12-05 11:20
Odsniezajcie te drogi w koncu!!- POpatrzcie jak wyglada jezdnia od Szalowej do Luznej itp.. a jak ze Stroz do Grybowa!! - Wypadki nie biora sie bez przyczyny!! I tak jest od lat!...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # śmieszek 2017-12-05 16:06
"Baba z wozu, koniom lżej" ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Zaspany drogowiec 2017-12-05 17:50
Ponad 300 kilometrow dróg powiatowych, ponad 100 km wojewodzkich, okolo 1000 km gminnych i krajówka. Siłą rzeczy w kilka godzin tego nie odśnieżysz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # drogowcu 2017-12-07 08:01
tylko siąść i myśleć od której drogi zacząć i potem podanie i CV i wiosna panie sierżancie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Bytowiak 2017-12-09 15:41
Znowu Ropa / CZARNY PUNKT Pogórza :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama