reklama

Posypały się wysokie mandaty Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Siedmiu kierowców na podwójnym gazie, trzy kolizje i mandaty nawet po tysiąc złotych – to bilans ostatniego weekendu na drogach Gorlickiego.

 

Nietrzeźwi

W piątkowe przedpołudnie (6 października) mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Bystrej (w tejże miejscowości), u którego badanie alkomatem wykazało dwa promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy i zwolniono do domu, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Taki sam finał będzie miało dokonane w sobotę (7 października) zatrzymanie kierowcy fiata, który wydmuchał prawie trzy promile alkoholu. Do kontroli doszło w Racławicach, około godz. 14.30.


reklama
reklama

Natomiast na ulicy Kościuszki w Gorlicach policjanci ujawnili mieszkańca Ropy, który kierował skodą, mając w organizmie 0,35 promila alkoholu.

W niedzielę (8 października) tuż po północy na ulicy Wincentego Pola w Gorlicach mundurowi zatrzymali mieszkańca Pielgrzymki, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, to na komendzie wydmuchał 2,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia w Lipinkach doszło do ujęcia dwóch kolejnych kierowców na podwójnym gazie. Pierwszy miał 0,4 promila, a drugi 0,63.

Z kolei dzisiejszego (9 października) poranka w Uściu Gorlickim drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który wydmuchała 0,5 promila alkoholu.

Kolizje

Niezachowanie bezpiecznego odstępu od omijanego pojazdu zakończyło się dla kierowcy volkswagena mandatem w wysokości tysiąca złotych. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Wąskiej w Gorlicach, gdzie mężczyzna przerysował subaru. Dostał 500 złotych za spowodowanie kolizji, 250 złotych za niestosowanie się do znaku i 250 złotych za utrudnianie ruchu na drodze publicznej. Do zdarzenia doszło w piątek (6 października) po godz. 22:00.

Na tym jednak nie koniec policyjnych sprawozdań za ostatni weekend. W sobotę (7 października) na ulicy Kościuszki w Gorlicach, na skrzyżowaniu, kierowca forda podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dostawczemu peugeotowi, doprowadzając do zderzenia samochodów. Dostał 500 złotych mandatu i punkty karne.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia na ulicy Bieckiej – kierowca volkswagena podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy bmw, sprawca został ukarany trzema stówami mandatu.


reklama
reklama

reklama

reklama


 

Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama