
„MATERIA STUDIUM FORMY” wernisaż i wystawa | zapowiedzi imprez – halogorlice.info

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę prac wykładowców i studentów kierunków artystycznych PWSZ w Nowym Sączu.
gdzie: ośrodek konferencyjno-wystawienniczy Kasztel w Szymbarku
kiedy: 25 lutego, godz. 18
Wystawę można obejrzeć od 25 lutego do 23 marca 2022 roku
Wystawa prezentuje prace wykładowców, studentów oraz absolwentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz uruchomionego w 2021 roku kierunku Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, studia drugiego stopnia. Ekspozycja zawiera wycinek indywidualnej pracy twórczej wykładowców związanych z sądecką PWSZ, ich studentów oraz prace grupy absolwentów.
Kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych istnieje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu od 2007 roku, oferując kształcenie w ramach zajęć specjalizacyjnych z zakresu: sztuki wizualnej grafiką projektową i fotografią. Jako unikatowe połączenie, studenci mają możliwość zdobycia kwalifikacji pedagogicznych, potrzebnych na zróżnicowanym rynku pracy.Studia obejmują zajęcia z zakresu sztuk wizualnych, ale także z obszaru grafiki projektowej i fotografii np. intermedia, multimedia, komputerowe programy graficzne, folk design,projektowanie w przestrzeni wirtualnej i inne. W ofercie znajdują się też zajęcia prowadzone w języku angielskim.
Od roku akademickiego 2021/2022 ofertę kształcenia poszerzono o studia drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów. Studia oferują atrakcyjne wykształcenie w deficytowym i rozwijającym się obszarze UX – design. Kształcenie obejmuje zakres projektowania zorientowanego na użytkownika np. projektowanie graficznych interfejsów użytkownika, projektowanie aplikacji mobilnych, projektowanie reklamy wizualnej, internet rzeczy, identyfikację wizualną i promocję produktu czy media interaktywne oraz zajęcia z zakresu nowych mediów. Nowocześnie wykształcony absolwent może stać się poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresu UX – design.
Zajęcia na kierunkach prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra, tworząc twórczą atmosferę studiów, pozwalającą na zindywidualizowany rozwój studenta.
Wykładowcy:
- dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. PWSZ,
- prof. dr hab. Krzysztof Tomalski,
- dr hab. Karol Gąsienica-Szostak, prof. PWSZ,
- prof. dr hab. Andrzej Szarek,
- dr hab. Michał Jandura
- prof. dr hab. Grzegorz Sztwiertnia,
- dr Andrzej Naściszewski,
- mgr Agata Rolka
- mgr Mariusz Obrzut