Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Wybory Samorządowe 2018 (18)

Znamy listy kandydatów, którzy biorą udział w wyborach samorządowych i będą ubiegać się o mandat radnego Sejmiku Wojewódzkiego.

55 kandydatów z naszego okręgu powalczy o 6 mandatów.

Grupa kandydatów, którzy chcą ubiegać się o stanowisko Burmistrza Gorlic powiększa się.

Dziś podczas zebrania Małopolskiego Ruchu Samorządowego Ziemi Gorlickiej wyłonił się nowy kandydat.

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawiły się pierwsze oficjalne listy.

Zbliża się termin zamknięcia rejestracji kandydatów w wyborach samorządowych. Do samego końca nie było wiadomo, kto wystartuje w Gorlicach na stanowiska radnych.

Do tej pory zarejestrowano cztery komitety. Ostateczny termin zgłaszania kandydatów mija dziś o północy.

Wczoraj (12 września) na konwencji wyborczej MRS przedstawił listę kandydatów do Rady Gminy Sękowa. Na czele kampanii stanie Małgorzata Małuch, obecna wójcina Sękowej, która będzie ubiegała się o reelekcję.

Za sześć tygodni wybierzemy radnych, wójtów i burmistrzów, ale zanim to się stanie zachęcamy Was do zadawania pytań, na które kandydaci będą musieli odpowiedzieć przed… naszym mikrofonem.

Wczoraj pisaliśmy o odejściu z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Lucyny Jamro i Tomasza Szczepanika, a dzisiaj dotarły do naszej redakcji kolejne nieoficjalne informacje dotyczące członków, którzy rozważają odejście z lokalnych struktur partii.

Tematem spotkania jest sytuacja rodzin, również tych z Gorlickiego.

Dzisiaj (5 września) podczas konferencji prasowej w Krynicy-Zdroju posłowie Klubu Kukiz'15 Elżbieta Zielińska, Paweł Grabowski, Jerzy Kozłowski i Andrzej Maciejewski przedstawili kandydatów do małopolskiego sejmiku wojewódzkiego z okręgu nr VI (powiat nowosądecki, gorlicki, limanowski i miasto Nowy Sącz).

Nie zaprzeczam i rozmowy trwają – to hasła przewodnie dzisiejszej (5 września) konferencji prasowej poseł Barbary Bartuś. Liczyliśmy na kolejne nazwiska kandydatów na włodarzy gmin, niestety musimy zadowolić się domysłami.