reklama

Gorliczanin w najlepszej lidze, Plus Lidze Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wybitni siatkarze związani rodzinnie i sportowo z naszym miastem, kontynuują drogę kariery w najlepszych klubach europejskich i w niemniej ustępujących im, polskich.

Dwuletnim kontraktem z zespołem Lotosu Trefla Gdańsk, związał się gorliczanin, Michał Kozłowski. 

Michał Kozłowski ma 32 lata i mierzy 191 cm. Pierwsze kroki w siatkarskiej karierze stawiał w rodzinnych Gorlicach, po czym w 2000 roku rozpoczął naukę w SMS-ie Spała. W 2003 roku sięgnął po wicemistrzostwo Europy kadetów, występując w drużynie m.in. z Marcinem Możdżonkiem czy  Bartoszem Gawryszewskim. W kolejnych sezonach reprezentował kolejno barwy AZS-u Olsztyn, Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle, AZS-u Nysa i Effectora Kielce, a w 2013 roku związał się z ówczesnym mistrzem Polski, Asseco Resovią Rzeszów. Pierwszy sezon spędził na wypożyczeniu w AZS-ie Częstochowa, a w trakcie kolejnego rozwiązał umowę z rzeszowskim klubem i kontynuował swoją karierę za granicą.

W 2014 roku trafił do najlepszej ekipy Słowenii, ACH Volley Lublana, z którą w ciągu dwóch lat wywalczył dwa tytuły mistrza kraju, dwa Puchary Słowenii oraz złoty i brązowy medal Ligi Środkowoeuropejskiej. W sezonie 2015/2016 jego trenerem był tam Bogdan Kotnik, który w nowych rozgrywkach będzie asystentem Andrei Anastasiego w LOTOSIE Treflu. Kozłowski w barwach ACH Volley grał także w Lidze Mistrzów, rywalizując m.in. właśnie z zespołem żółto-czarnych. Początek sezonu 2016/2017 rozgrywający spędził we francuskim AS Cannes, pełniąc rolę „medycznego jokera”. Jego francuska przygoda zgodnie z przepisami musiała się jednak skończyć, kiedy zastępowany przez niego Pierre Pujol wrócił do zdrowia. Rozgrywający znalazł więc angaż w Espadonie Szczecin, w którego barwach wystąpił w 17 spotkaniach.

- Gracz o takiej charakterystyce jak Michał Kozłowski może być ważnym elementem każdej drużyny i cieszymy się, że w najbliższym sezonie występować będzie właśnie w naszym zespole. Nie ukrywam jednocześnie, że prowadzimy rozmowy z ciekawym rozgrywającym, który w wizji zespołu stworzonej wspólnie z trenerem Anastasim będzie jego pierwszym wyborem na tej pozycji. Michał to z kolei bardzo solidny i ograny siatkarz, którego doświadczenie zdobyte na krajowych i zagranicznych boiskach może zaprocentować w dowolnym momencie sezonu, kiedy trzeba będzie odwrócić losy meczu – powiedział Dariusz Gadomski, prezes gdańskiego klubu.

Kozłowski związał się z LOTOSEM Treflem dwuletnim kontraktem. Doświadczony rozgrywający nie ukrywa ekscytacji z powodu przenosin do Trójmiasta.

- Cieszę się, że szybko udało nam się dojść do porozumienia, dzięki czemu będę mógł być częścią tego ciekawego projektu i jednocześnie podnosić swój poziom pod okiem takiego fachowca jak Andrea Anastasi. Jestem przy tym bardzo szczęśliwy, że wraz z całą rodziną, która trzy miesiące temu się powiększyła, będziemy mogli mieszkać w tak pięknym mieście jak Gdańsk – mówi Kozłowski.

Roszady na pozycji rozgrywającego mają też związek z chęcią wypożyczenia do innego klubu Przemysława Stępnia. 23-latek trafił do Gdańska w 2010 roku, reprezentował żółto-czarne barwy w kategoriach kadeta i juniora, a także w Młodej Lidze. W tych ostatnich rozgrywkach poprowadził zespół LOTOSU Trefla do złotego i brązowego medalu w latach 2013-2014. W sezonie 2012/2013, tuż po 19. urodzinach, zadebiutował w PlusLidze. W czterech kolejnych sezonach był zmiennikiem świetnych rozgrywających – Grzegorza Łomacza, Marco Falaschiego i Michala Masnego, zdobył tytuł wicemistrza kraju, Puchar i Superpuchar Polski, a nawet zadebiutował w Lidze Mistrzów, jednak tylko kilkukrotnie rozpoczynał mecze w wyjściowej szóstce. W kolejnych rozgrywkach Stępień zostanie więc wypożyczony do klubu, w którym będzie miał możliwość regularnych występów w wyjściowej szóstce.

reklama
reklama

- Przemek to ogromnie utalentowany gracz, który przez ostatnie lata był bardzo ważnym uzupełnieniem naszego składu. Pod okiem Andrei Anastasiego zrobił ogromny postęp i nadszedł czas, by mógł wreszcie regularnie występować w PlusLidze. Rozmawiamy z klubami, w których nasz rozgrywający mógłby się ogrywać i nabrać niezbędnego doświadczenia, by za rok czy dwa wrócić do Gdańska i prowadzić grę LOTOSU Trefla. Życzymy mu powodzenia i dalszego progresu w grze w okresie wypożyczenia – deklaruje prezes Gadomski.

 

źródło: lotostrefl.p

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Wszystkie oceny (0)

0 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
reklama
reklama
  1. KINO FARYS
  2. HELIOS
  3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
  1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  2. SONDY

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama