reklama

Senior aktywny to Senior samodzielny Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu i zmotywować do spotkania z innymi.

Takie hasła przyświecały zawodom sportowym, które odbyły się 26 września i były dedykowane najstarszym mieszkańcom Gminy Gorlice.

 

reklama
reklama

26 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej odbyła się III Spartakiada – Senioriada. Wzięło w niej udział 60 seniorów z sześciu wiosek z terenu gminy Gorlice: Szymbarku, Ropicy Polskiej, Klęczan, Kobylanki, Dominikowic oraz Zagórzan.

Celem imprezy była sportowa rywalizacja w duchu fair play, promowanie aktywnego trybu życia seniorów oraz integracja środowiska seniorów.

Spartakiada zorganizowana była przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe wsi Ropica Polska oraz Grupę Nieformalną „Aktywni po 60” przy współpracy Ośrodka Kultury gminy Gorlice, Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej oraz Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego Wsi Dominikowice.

Całą spartakiadę przeprowadziły panie Wioletta Podsadowska oraz Marzena Podobińska przy wsparciu młodzieży szkolnej.

Zawodnicy rywalizowali w 10 konkurencjach sportowych: nawlekanie koralików na sznurek, bieg z makaronem, rzut woreczkami do wiaderka, bieg z piłeczką w kubku, stonoga z liną, strzały do bramki itp.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z Kobylanki, drugie – seniorzy z Dominikowic, natomiast drużyna z Klęczan uplasowała się na III miejscu.


 

reklama
reklama

Wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik wręczył zwycięskim drużynom puchary, gratulując jednocześnie wszystkim seniorom wytrwałości oraz pogody ducha, która towarzyszyła podczas trwania imprezy. Zaznaczył, że cieszy go fakt, iż tak wielu seniorów włącza się w tego typu przedsięwzięcia. Jak podkreśliła Beata Kraus – wiceprezes stowarzyszenia, wszyscy seniorzy są zwycięzcami Senioriady i dlatego też każdy z uczestników otrzymał złoty medal.
Po zakończonej Spartakiadzie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Senioriada była zorganizowana w ramach projektu „Aktywność nigdy nie odchodzi na emeryturę” oraz „Integracyjne spotkania wokół historii, tradycji i kultury – Ośrodek Wsparcia dla osób w podeszłym wieku i młodzieży w Gminie Gorlice”


reklama

reklama


źródło: UG Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama