reklama

„Dominator” Szymon Kulka wygrywa ostatnią biegową imprezę roku Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

XXVII Gorlicki Bieg Sylwestrowy przeszedł do historii jako impreza pod wieloma względami rekordowa.

Na jego starcie stanęło blisko 650 zawodniczek i zawodników z Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Węgier i Polski.

 

Zwycięzcami XXVII Biegu Sylwestrowego, ostatniej imprezy biegowej mijającego roku w Gorlicach, zostali Szymon Kulka, który przebiegł 10 km w czasie 29 minut i 5 sekund oraz Lilia Fiskowicz (Odessa, Ukraina), która ten sam dystans pokonała w czasie 33 minut i 18 sekund.


reklama
reklama

Na dystansie 5 km triumfowali Tatiana Vilisova z czasem zas 17 minut 00 sekund (Dnipro, Ukraina) oraz Violeslav Antoniuk (Ukraina), jego wynik to 14 minut i 50 sekund 9.

A więc tradycji stało się zadość i to już po raz 27. biegacze uczcili zakończenie roku na sportowo, pokonując pięciokilometrową pętlę, usytuowaną wzdłuż ulic Blich i Nadbrzeżnej.


reklama
reklama

Niespełna 15 minut na pokonanie trasy potrzebowali pierwsi zawodnicy, biegnący na krótszym dystansie. Na dystansie 10 km bezapelacyjnie zwyciężył Szymon Kulka z Ropy, któremu przebiegnięcie 10 kilometrów zajęło niewiele ponad 29 minut, jego czas był o dwie sekundy gorszy od wyniku z poprzedniego roku, gdy ustanowił rekord trasy z wynikiem 29 minut i 3 sekund.

Wyniki zawodów można znaleźć pod tym LINKIEM.


reklama

Gorlicki Bieg Sylwestrowy z roku na rok przyciąga na start coraz większą grupę biegaczy, co nieodłącznie wiąże się z coraz większym wysiłkiem organizacyjnym. Niestety w tym roku te wysiłki przegrały z frekwencją, jaka zaskoczyła wszystkich. Brak wystarczającej ilości numerów startowych wraz z „chipami” wprowadził niemałe zamieszanie przy odnotowywaniu wyników zawodników bez wsparcia elektronicznego na mecie. Sama brama zakończenia biegu znów znalazła się w najwęższym miejscu ulicy Nadbrzeżnej, mimo że 10 metrów wcześniej jest o wiele szerzej. Wraz z coraz większą liczbą kończących bieg zawodników, za linią mety tworzył się zator, który utrudniał przybywanie kolejnym biegaczom. Mimo 26-letniego doświadczenia organizacyjnie impreza zaczyna odstawać od wymogów związanych z coraz większym jej zainteresowaniem.


reklama

reklamaMedia

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info
Więcej w tej kategorii: « Czy w tym roku padnie rekord?

Komentarze   

+3 # Mały gruby 2018-01-01 12:36
Miałem szansę na pierwsze miejsce ,ale za szybko biegłem i to mnie zgubiło nie do trzymałem tempa na ostatnim kilometrze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama