reklama

Biegowa Ptaszkowa Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Ptaszkowej koło Grybowa, mającej bogate tradycje w narciarstwie biegowym powstał nowoczesny ośrodek sportowy – Centrum Sportów Zimowych.

Inwestycja była realizowana od jesieni 2014 roku, a ośrodek został wybudowany przy stoku Jaworza.

W budynku znalazły się pomieszczenia dla zawodników i osób przygotowujących sprzęt narciarski oraz sędziów, pomieszczenie dla mediów, z którego dziennikarze będą mogli relacjonować odbywające się tam zawody, czy inne sportowe przedsięwzięcia. Kolejną kondygnację budynku zajmuje kilkanaście dwuosobowych pokoi dla zawodników, trenerów i sędziów. Ośrodek dysponuje także miejscami noclegowymi. Nie zapomniano o sali konferencyjnej i pomieszczeniach dla gastronomii. We wtorek trzeciego stycznia na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej uroczyście rozpoczęto VIII edycję Małopolskiej Szkolnej Ligi Szkolnego Związku Sportowego w biegach narciarskich. Liga Małopolska to największa w Polsce cykliczna impreza na biegówkach. Była to pierwsza impreza narciarska w Centrum Sportów Zimowych.

- Obok budynku, który został oddany do użytku w grudniu, znajdują się pola startowe dla zawodników. Narciarze i nartorolkarze mogą biegać oraz trenować na świetnie przygotowanych trasach o długości 1,6 km. Są one oświetlone i sztucznie śnieżone. Teraz tego nie widać, ale pod śniegiem jest asfalt dla nartorolkarzy. Trasy posiadają homologację Polskiego Związku Narciarskiego. Inwestycja tj. budowa obiektu, łącznie z trasami kosztowała nas 9 milionów złotych. Oczywiście część funduszy dostaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dużą popularnością cieszy się również lodowisko w Białej Niżnej, z czego również bardzo się cieszymy. Można powiedzieć, że gmina Grybów staje się powoli ośrodkiem sportów zimowych– mówi gminy Grybów Piotr Krok.

W pierwszych zawodach w tym roku wystartowało około 300 zawodników. Nie zabrakło wśród nich biegaczy i biegaczek z terenu naszego powiatu reprezentujących UKS Hańczowa, SP Wysowa, SP Sękowa, Gimnazjum Uście Gorlickie, SP Hańczowa, SP Krzywa czy SMS Zakopane, gdzie uczą się także nasi zawodnicy. Jako pierwsze pobiegły gimnazjalistki i gimnazjaliści. Na mecie mieliśmy okazję porozmawiać z Ireną Szkurat z Bartnego i Justyną Śliwą z Gorlic, które na codzień uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

- Trasy są super przygotowane. Dopisała nam pogoda. Zawody były mocno obsadzone. To dopiero początek rywalizacji. Myślimy, że uda nam się pogodzić naukę w szkole, treningi i starty w zawodach, których będzie bardzo dużo – powiedziały nam nasze biegaczki.
- Liga Małopolska to największa w Polsce cykliczna impreza na biegówkach. W sezonie rozgrywa się osiem biegów w ramach ligi a średnia ilość startujących to około 250 zawodników. Inauguracja biegów miała nastąpić pierwotnie w Kluszkowcach, jednak ostatecznie została przeniesiona do Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Bo tutaj są najpiękniejsze trasy w Polsce. Wierzę w to, że są wśród startujących są następcy Justyny Kowalczyk. Jesteśmy zaskoczeni frekwencją, wszyscy przyjechali, aby zobaczyć, co tutaj powstało. Mówią, że takiego ośrodka jak w Ptaszkowej, to nie ma nigdzie - mówi Stanisław Mrowca, pierwszy trener Justyny Kowalczyk, kierownik ligi.

Ptaszkowa jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego. Posiada ona specyficzne ukształtowanie terenu i szczególny mikroklimat, dzięki któremu śnieg na trasach biegowych, utrzymuje się znacznie dłużej niż w innych regionach Sądecczyzny.

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 99 51 51

Strona: www.halogorlice.info

Wszystkie oceny (0)

0 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Kul

    Czy by Gorlice przechodzili pod Powiat Nowy Sącz??

reklama
  1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  2. SONDY

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama