Volpex, Gorlice ul. Biecka 39
reklama

Biegowa Ptaszkowa Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Ptaszkowej koło Grybowa, mającej bogate tradycje w narciarstwie biegowym powstał nowoczesny ośrodek sportowy – Centrum Sportów Zimowych.

Inwestycja była realizowana od jesieni 2014 roku, a ośrodek został wybudowany przy stoku Jaworza.

W budynku znalazły się pomieszczenia dla zawodników i osób przygotowujących sprzęt narciarski oraz sędziów, pomieszczenie dla mediów, z którego dziennikarze będą mogli relacjonować odbywające się tam zawody, czy inne sportowe przedsięwzięcia. Kolejną kondygnację budynku zajmuje kilkanaście dwuosobowych pokoi dla zawodników, trenerów i sędziów. Ośrodek dysponuje także miejscami noclegowymi. Nie zapomniano o sali konferencyjnej i pomieszczeniach dla gastronomii. We wtorek trzeciego stycznia na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej uroczyście rozpoczęto VIII edycję Małopolskiej Szkolnej Ligi Szkolnego Związku Sportowego w biegach narciarskich. Liga Małopolska to największa w Polsce cykliczna impreza na biegówkach. Była to pierwsza impreza narciarska w Centrum Sportów Zimowych.

- Obok budynku, który został oddany do użytku w grudniu, znajdują się pola startowe dla zawodników. Narciarze i nartorolkarze mogą biegać oraz trenować na świetnie przygotowanych trasach o długości 1,6 km. Są one oświetlone i sztucznie śnieżone. Teraz tego nie widać, ale pod śniegiem jest asfalt dla nartorolkarzy. Trasy posiadają homologację Polskiego Związku Narciarskiego. Inwestycja tj. budowa obiektu, łącznie z trasami kosztowała nas 9 milionów złotych. Oczywiście część funduszy dostaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dużą popularnością cieszy się również lodowisko w Białej Niżnej, z czego również bardzo się cieszymy. Można powiedzieć, że gmina Grybów staje się powoli ośrodkiem sportów zimowych– mówi gminy Grybów Piotr Krok.

W pierwszych zawodach w tym roku wystartowało około 300 zawodników. Nie zabrakło wśród nich biegaczy i biegaczek z terenu naszego powiatu reprezentujących UKS Hańczowa, SP Wysowa, SP Sękowa, Gimnazjum Uście Gorlickie, SP Hańczowa, SP Krzywa czy SMS Zakopane, gdzie uczą się także nasi zawodnicy. Jako pierwsze pobiegły gimnazjalistki i gimnazjaliści. Na mecie mieliśmy okazję porozmawiać z Ireną Szkurat z Bartnego i Justyną Śliwą z Gorlic, które na codzień uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

- Trasy są super przygotowane. Dopisała nam pogoda. Zawody były mocno obsadzone. To dopiero początek rywalizacji. Myślimy, że uda nam się pogodzić naukę w szkole, treningi i starty w zawodach, których będzie bardzo dużo – powiedziały nam nasze biegaczki.
- Liga Małopolska to największa w Polsce cykliczna impreza na biegówkach. W sezonie rozgrywa się osiem biegów w ramach ligi a średnia ilość startujących to około 250 zawodników. Inauguracja biegów miała nastąpić pierwotnie w Kluszkowcach, jednak ostatecznie została przeniesiona do Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Bo tutaj są najpiękniejsze trasy w Polsce. Wierzę w to, że są wśród startujących są następcy Justyny Kowalczyk. Jesteśmy zaskoczeni frekwencją, wszyscy przyjechali, aby zobaczyć, co tutaj powstało. Mówią, że takiego ośrodka jak w Ptaszkowej, to nie ma nigdzie - mówi Stanisław Mrowca, pierwszy trener Justyny Kowalczyk, kierownik ligi.

Ptaszkowa jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego. Posiada ona specyficzne ukształtowanie terenu i szczególny mikroklimat, dzięki któremu śnieg na trasach biegowych, utrzymuje się znacznie dłużej niż w innych regionach Sądecczyzny.

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Wszystkie oceny (0)

0 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Kul

    Czy by Gorlice przechodzili pod Powiat Nowy Sącz??

reklama
reklama
  1. KINO KOLORY
  2. FARYS
  3. HELIOS

05.26 kino kolory mini

05.24 farys

reklama
  1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  2. SONDY

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama