Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Rozwód - skorzystać z pomocy adwokata, czy nie?

Kiedy dochodzi do rozpadu małżeństwa, wiele osób zastanawia się, czy podczas rozprawy skorzystać z pomocy prawnika, czy jednak nie. Dziś chcemy pokazać Wam, że pomoc adwokata może być bardzo pomocna. Mamy nadzieję, że ten artykuł przekona do przyjęcia pomocy osoby, które miały wątpliwości.
  • 17.05.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Rozwód - skorzystać z pomocy adwokata, czy nie?

Choć coraz więcej osób zawiera związki małżeńskie, nie da się ukryć, że coraz więcej słyszy się również o rozwodach. Dawno odeszły już czasy naszych dziadków, którzy biorąc ślub, pomimo problemów, pozostawali ze sobą na dobre i na złe. Od tych starszych ludzi powinniśmy uczyć się, jak rozwiązywać problemy. Niestety wiele osób, zamiast walczyć, wolu rozstać się z partnerem.

Rozwód to wielka trauma - adwokat jak psycholog

Nie da się ukryć, że rozstanie i rozwód, bez względu na to, jak długo byli ze sobą partnerzy, zarówno dla jednego, jak i dla drugiego mogą być ogromną traumą. Dobrze zatem, jeśli osoby rozstające się mają przy sobie w sądzie zaufaną osobę, która może wspomóc ich w rozstaniu. Adwokat rozwodowy nie tylko doprowadzi do tego, że sprawa rozwodowa będzie przebiegała tak jak powinna, ale również stanie są przysłowiowym powiernikiem osoby, która go wynajmie. Adwokat Marcin Łyduch, który zajmuje się sprawami zdaje sobie sprawę, że tego typu postępowania wymagają niezwykłej subtelności.

Rozwody, choć słychać o nich coraz częściej, powinny być decyzją przemyślaną. Jeśli jesteś osobą, która zdecydowała się na ten krok, poproś adwokata o pomoc. Przeprowadzi Cię on przez cały proces praktycznie bezboleśnie. Pamiętaj również o dzieciach, które powinny otrzymać alimenty. To one tak naprawdę są największymi poszkodowanymi po rozstaniu rodziców.

Kiedy możesz otrzymać rozwód?

Rozwód może uzyskać małżeństwo, które udowodni przed sądem, że jego pożycie całkowicie ustało. Co to znaczy? Tylko tyle i aż tyle, że osoba składająca pozew musi pokazać sądowi, że z drugą osobą nie łączą go już żadne więzy - zarówno fizyczne, jak i duchowe oraz gospodarcze.

Pozew w imieniu klienta może złożyć adwokat rozwodowy, który reprezentuje daną osobę. Dokument składa się w wydziale cywilnym, który znajduje się w sądzie okręgowym odpowiednim dla ostatniego miejsca zamieszkania obojga małżonków. Pozew musi zawierać określone informacje, dlatego aby nie został odrzucony, warto, żeby dla klienta przygotował go doświadczony adwokat, który z pewnością nie zapomni o takich elementach, jak np.: imiona i nazwiska świadków oraz informacje, czego mają dotyczyć ich zeznania, czy też okoliczności powstania pozwu, w tym zapewnienie, że pożycie małżeńskie całkiem ustało.

 

--- Artykuł sponsorowany ---