Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Czy skaj może dorównać skórze naturalnej?

Na początek, należy zadać sobie pytanie, czym jest skaj? Skaj, jest materiałem będącym imitacją skóry naturalnej. W swojej strukturze, bardzo się od niej nie różni. Jest to tkanina, będąca siatką poliestrową, na którą naniesiony jest polichlorek winylu. Niestety, nie jest to bardzo dobry jakościowo materiał, nie przepuszcza powietrza i jest podatny na wszelkiego rodzaju urazy, nie jest wytrzymały. Jednak, dzięki swojej niezbyt wysokiej cenie, można ją znaleźć praktycznie w każdym domu i jest bardzo powszechnym materiałem.
  • 13.01.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czy skaj może dorównać skórze naturalnej?

Jak wszystko inne, skaj ma również swoje dobre strony. Jest tkaniną nieprzemakalną, co też sprawia, że w wielu przypadkach, lepiej się sprawdzi niż skóra naturalna. Jest materiałem łatwym do wyczyszczenia. Stosowana jest m.in. do wyrobu tapicerek samochodowych, ubrań, okładek książek czy galanterii. Niestety, przez to, że słabo przepuszcza powietrze, nie sprawdza się dobrze np. do siedzeń samochodowych. Również dużą wadą jest to, że skaj od spodu, wydaję się być lekko plastikowa, co sprawia, że mimo wszystko daleko jej jest do skóry naturalnej.

Aby odróżnić skaj od skóry naturalnej, w skrajnym wypadku można podjąć się testu ogniowego. Skaj ze stycznością z wysoką temperaturą, topi się, a następnie pali. Podczas całego doświadczenia, można wyczuć zapach topionego plastiku. Natomiast, gdy podpalimy skórę naturalną, zacznie się ona kurczyć i twardnieć, wydzielając przy tym smród spalonych włosów. Warto również zwrócić uwagę, że tworzywo naturalne jest dużo grubsze, co znacznie pomaga w odróżnianiu go od innych materiałów.

Skaj jest bardzo dobrą alternatywą dla osób broniących praw zwierząt i żyjących w sposób ekologiczny. Również przez wysokie ceny przedmiotów wykonanych ze skóry naturalnej, nie każdy może sobie na nie pozwolić. Wtedy ludzie inwestują w rzeczy ze znacznie tańszych tworzyw.

Przez to, że skaj nie jest tworzywem naturalnym, trzeba je odpowiednio pielęgnować. Aby ograniczyć możliwość uszkodzenia jej nawierzchni, warto jest co jakiś czas przecierać ją delikatną szmatką, zamoczoną nawet tylko w ciepłej wodzie. Jeśli w grę wchodzi czyszczenie kanapy lub foteli, należy to zrobić wodą z mydłem. Aby zapobiec pękaniu i twardnieniu, nie można używać do niej preparatów z alkoholem, woskiem czy naftą. Nie należy również stosować środków przeznaczonych tylko do skóry naturalnej, mogą wtedy nam powstać liczne odbarwienia. Skaj nie można również zostawiać do samodzielnego wyschnięcia, trzeba wytrzeć mokre miejsca suchą szmatką, gdyż wysuszenie jej np. ciepłym strumieniem z suszarki, może spowodować uszkodzenia.

Chcesz kupić skaj? Odwiedź https://kravczyk.com/oferta/skory-sztuczne/ 

--- Artykuł sponsorowany ---