Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Przyjęcie komunijne w restauracji- jak wygląda i jakie są koszty?

Komunia Święta to w życiu każdego dziecka i rodzica bardzo ważne wydarzenie. Chcemy, żeby wszystko wyglądało idealnie i by każdy dobrze zapamiętał ten szczególny dzień. W kościele i na lekcjach religii przygotowania rozpoczynają się nawet trzy lata wcześniej. O organizacji samego przyjęcia rodzice również muszą pomyśleć znacznie wcześniej. Wszystko po to, by zarezerwować jak najlepszą restaurację na tę uroczystość.
  • 12.02.2020 17:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Przyjęcie komunijne w restauracji- jak wygląda i jakie są koszty?

Kiedy szukać restauracji na komunię?

Termin poszukiwania restauracji na przyjęcie komunijne będzie w dużej mierze zależeć od tego, kiedy w parafii ustalą datę. W wielu miejscach jest ona z góry określona, np. druga niedziela maja. Wtedy możemy już szukać rok wcześniej. Pamiętajmy, że tak jak my, takiego miejsca będą szukać rodzice innych dzieci. A często w większych parafiach pierwszą komunię przyjmuje ponad setka dzieci. Dlatego dobre restauracje blisko kościoła rezerwowane są na długo przed wydarzeniem. 

Problem mają rodzice, którzy nie znają daty komunii dziecka. A musimy pamiętać, że w maju odbywają się nie tylko komunie, jest to również bardzo popularny miesiąc ślubny. W niedzielę więc wiele par organizuje poprawiny. Kiedy tylko poznamy datę pierwszej komunii naszego dziecka to pierwsze kroki skierujmy do restauracji, by zarezerwować salę. Na ustalenie szczegółów przyjdzie jeszcze czas. 

Koszty uroczystości 

Wszelkie koszty, a przynajmniej widełki poznamy już na pierwszej wizycie w restauracji. Właściciele mają z góry określone stawki. Całkowity koszt będzie oczywiście zależał od tego, ile dań będziemy chcieli podać naszym gościom. Koszt samego obiadu i ciepłych i zimnych napojów to jakieś 50 zł od osoby. Z przystawkami po obiedzie zapłacimy dwa razy tyle. Dodatkowe ciepłe posiłki to dalszy koszt 10-15 zł za osobę.

Choć restauracje posiadają gotowe cenniki i menu to zazwyczaj nie ma problemu z wprowadzaniem modyfikacji, np. w zakresie mięs do obiadu czy rodzaju przystawek. Musimy jednak pamiętać, że w koszty restauracji nie są wliczone ciasta, tort czy alkohol. To zazwyczaj organizujemy we własnym zakresie lub restauracja dolicza dodatkowo za te usługi. 

Przebieg idealnej komunii 

W przebiegu doskonałego przyjęcia komunijnego potrzebna jest miła obsługa i świetne jedzenie, dlatego pod tym kątem wybierajmy lokal. Impreza zaczyna się zaraz po powrocie z kościoła i w przypadku złej pogody to na sali goście składają życzenia. 

Pierwszym posiłkiem jest oczywiście obiad, po którym następuje czas na kawę i ciasto. Najczęściej też wtedy serwowany jest tort. W tym czasie wiele osób wychodzi na spacery, by trochę odetchnąć świeżym powietrzem. To również doskonała okazja na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Dlatego położenie obiektu ma duże znaczenie. Doskonale byłoby, gdyby znajdowało się w pięknych okolicach, które posłużą jako tło. 

Po cieście następuje czas na przystawki i luźne rozmowy. Zazwyczaj na przyjęciach komunijnych nie serwuje się alkoholu ze względu na obecność dzieci. Lepiej pomyśleć o atrakcjach dla nich, by nie nudziły się w trakcie imprezy. 

Idealna restauracja na komunię w Gdańsku to Restauracja nad potokiem, sprawdźcie czy maja jeszcze wolne terminy!

--- Artykuł sponsorowany ---