Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Na czym polega wypełnianie zmarszczek

Wraz z wiekiem, nasza skóra zaczyna się zmieniać. Staje się mniej jędrna, obwisa, pojawiają się zmarszczki. Na szczęście, nowoczesne zdobycze medycyny estetycznej pozwalają na spowolnienie lub zniwelowanie, niepożądanych oznak starzenia się. Jednym z zabiegów mających na celu wizualne odmłodzenie jest wypełnianie zmarszczek.
  • 27.10.2021 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Na czym polega wypełnianie zmarszczek

 

Podstawowe informacje o wypełnianiu zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek jest niechirurgiczną metodą, pozwalającą na skorygowanie i spłycenie zmarszczek, poprawę konturu twarzy oraz jej objętości. Ponieważ zabieg nie zalicza się do zabiegów chirurgii plastycznej, to powikłania po jego przeprowadzeniu praktycznie się nie zdarzają, a czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Efekt natomiast zobaczymy od razu.

Zabieg wypełnienia zmarszczek przeprowadza się w momencie, w którym na skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się lub później. Można go wykorzystać do przywrócenia twarzy ładnego owalu lub spłycenia bruzd pojawiających się na skórze. Należy jednak mieć na uwadze, że efekty takiego zabiegu są czasowe.

Czym powinien cechować się dobry preparat do wypełniania?

Na rynku znajdują się różne preparaty, służące do wypełniania zmarszczek. Te, które są najbardziej godne polecenia, muszą charakteryzować się odpowiednią lepkością, która pozwoli im na pozostanie w odpowiednim miejscu, po wstrzyknięciu ich pod skórę. Preparat umożliwiający wypełnianie zmarszczek powinien być również podatny na odkształcenia, tak, żeby mógł się dopasować np. do pracy mięśni.

Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że wypełniacz musi być biokompatybilny. Wśród preparatów, które warto wziąć pod uwagę jako wypełniacze, zdecydowanie znajdują się produkty wykonane na bazie kwasu hialuronowego. Kwas ten ma bowiem wysoką lepkosprężystość, jest biokompatybilny i biodegradowalny. A dodatkowo posiada zdolność do przylegania do błon śluzowych.

Kiedy przeprowadza się zabieg wypełniania?

Zabieg wypełniania zmarszczek można przeprowadzić w różnych celach. Do najczęstszych należą m.in. korekta bruzd i zmarszczek, poprawa owalu twarzy, wizualne odmłodzenie skóry twarzy oraz delikatne korekty grzbietu nosa. Warto wiedzieć, że podczas wykonywania zabiegu wypełniania zmarszczek, pacjent lub pacjentka, poddani są działaniu znieczulenia miejscowego.

Istnieją różne techniki iniekcji, które można wykorzystać dla uzyskania pożądanych efektów. To, na jaką technikę zdecyduje się lekarz, zależy m.in. od jego osobistych preferencji, głębokości zmarszczek oraz preparatu, który zostanie użyty do wykonania zabiegu.

Istnieje np. technika liniowa, wykorzystywana do wypełniania wąskich zmarszczek znajdujących się blisko siebie. Technikę punktową (wkłuć seryjnych) stosuje się z kolei w przypadku płytkich zmarszczeń, które do wygładzenia wymagają stosunkowo niewielkich ilości preparatu.

Natomiast technikę wachlarzową stosuje w przypadku, w którym korekcie poddawany jest nieco większy obszar twarzy, np. policzki. Oczywiście nie są to wszystkie techniki iniekcji, które stosuje się do wypełniania zmarszczek. Warto jednak mieć świadomość, że jest ich dużo, dzięki czemu lekarz nie będzie miał problemów z dobraniem techniki, odpowiedniej dla naszego przypadku.

Materiał Partnera