reklama

Szymbark uczcił Święto Niepodległości

Oceń ten artykuł
(1 głos)

10 listopada Gmina Gorlice uroczyście uczciła Święto Niepodległości w miejscowości Szymbark. O godzinie 12.00 w tutejszym kościele parafialnym została odprawiona msza święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy nabożeństwa udali się do Domu Ludowego w Szymbarku, by tam wziąć udział w dalszej części uroczystości.

Przybyłych gości przywitał dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, Franciszek Rzeszutek. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, oficjalnie powitano: wice-starostę Jerzego Nalepkę, przedstawicieli Rady Powiatu Gorlickiego, wójta gminy Gorlice, Ryszarda Guzika, Radnych Rady Gminy Gorlice na czele z z-cą przewodniczącego Rady Gminy, Agnieszką Szkiluk, dyrektorów Szkół i Przedszkoli wraz z Pełnomocnikiem Wójta ds. Oświaty, Barbarą Wiatr, ks. proboszcza z Szymbarku, Stefana Tabora, dr Marię Przewor, kierowników Jednostek Organizacyjnych Gminy, Ośrodków Zdrowia i OSP, sołtysów gminnych, przewodniczące KGW i Stowarzyszeń, mieszkańców Szymbarku, Gminy Gorlice oraz młodzież Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w Szymbarku. Gościem specjalnym była młodzież wraz z opiekunami ze Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Dolinie z Ukrainy, na czele z ks.Krzysztofem Panasowicem.

Ważny punkt uroczystości stanowił okolicznościowy wykład wygłoszony przez Dyrektora Zespołu Szkół w Szymbarku, Marka Dziedziaka. Pan Dziedziak, historyk z wykształcenia, w niezwykle interesujący sposób zaprezentował wydarzenia historyczne związane z Szymbarkiem i ziemią gorlicką. Przedstawiona przez dyrektora "Szymbarska Sztafeta Niepodległości" była pełna cennych faktów i nazwisk znakomitych postaci naszego regionu, którzy swoją pracą, potem walką, a nawet oddając życie, przysłużyli się w walce o niepodległość Rzeczypospolitej. Wspaniała narracja prowadzącego i archiwalne zdjęcia oddały w pełni powagę tego święta.

Artystycznych doznań dostarczył zgromadzonej publiczności występ Zespołu Ludowego "Perła" działający przy Parafii Narodzenia NMP w Dolinie w Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie. Program pt. "Tak kocham Polskę" wywołał prawdziwe wzruszenie wśród zebranych, gdyż taniec i śpiew w wykonaniu młodzieży polskiej z Ukrainy był niezwykle autentyczny jeśli chodzi o tęsknotę i podziw dla Polski. Brawa od publiczności były bardzo zasłużone.

 

Organizatorami imprezy byli: wójt Gminy Gorlice, Ryszard Guzik i Ośrodek Kultury Gminy Gorlice. 

Komentarze   

0 # gość 2015-11-11 10:48
Byłem...Piękny występ "Perły"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama