reklama

Odblaskowo w szkole

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wrzesień i październik to miesiące, w których cała społeczność szkolna Klęczan zaangażowana była w akcje promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Hasło „Odblaskowa Szkoła” przyświecało nam na co dzień.

 

Często można było spotkać w Klęczanach dzieci w kamizelkach odblaskowych. Rodzice włączyli się w akcję, wspierając finansowo zakup tych kamizelek. Teraz nasi uczniowie wykorzystują kamizelki  odblaskowe w codziennym życiu  - w drodze do szkoły i podczas szkolnych wycieczek.


reklama
reklama

Wszyscy uczniowie zaangażowali się w projekt, biorąc licznie udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym, w konkursie plastycznym oraz przygotowując plakaty „Noś odblaski”. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej promowali noszenie odblasków wśród dorosłych mieszkańców Klęczan.. Organizowanemu 14 października w szkole w Klęczanach Dniu Seniora przyświecało hasło „Bądź widoczny”. Uczniowie przygotowali inscenizację słowno – muzyczną  „Znaczki odblaskowe”. Dzieci przypomniały, że noszenie odblasków ratuje życie.


reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym szczególnie dużo można było się dowiedzieć na spotkaniu z policjantami, którzy przypominali, w jaki sposób powinien zachowywać się pieszy na drodze. Główny nacisk położono na noszenie elementów odblaskowych. Podczas tego spotkania uczniowie, szczególnie ci najmłodsi, zadawali zaproszonym policjantom mnóstwo trudnych pytań.

O tym, co zrobić, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji  - wypadku drogowego, mówiono na spotkaniu ze strażakami, którzy gościli w naszej szkole w ramach współpracy
z młodzieżą realizującą projekt „Młodzi – Aktywni – Kreatywni”.


reklama

reklama


W ostatnim dniu października odbyło się podsumowanie działań podejmowanych w ramach konkursu. Uroczystości przyświecało hasło „Noś odblaski!”. Koordynator akcji – pani Małgorzata Horowicz-Dusza - przedstawiła społeczności szkolnej zadania zrealizowane w trakcie projektu. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej zaprezentowali montaż słowno – muzyczny „Znaczki odblaskowe”. Zwycięzcom konkursu wiedzy o ruchu drogowym oraz konkursu plastycznego wręczono dyplomy i wyróżnienia, a także drobne upominki w formie odblasków.

Mimo iż termin realizacji konkursu minął, nadal będziemy kontynuować działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów podczas drogi do i ze szkoły.

meriał nadesłany

Koordynator konkursu:  mgr Małgorzata Horowicz-Dusza

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama