reklama

Gorlicki szpital pełen... pieniędzy! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pieniędzy szukają gdzie mogą i znajdują je na każdym kroku.

Wielomilionowe inwestycje wchodzą do gorlickiej lecznicy przysłowiowymi "drzwiami i oknami".

 

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach wchodzi w nowy rozdział swego funkcjonowania. Właśnie dobiega końca projekt o wartości 4 mln zł dotyczący jego rozbudowy, modernizacji i wyposażenia w nowy sprzęt, a już w progu pojawia się kolejny obejmujący zakup najnowocześniejszej aparatury medycznej o wartości prawie 2,9 mln zł.

Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach bardzo dobrze sobie radzi z opracowywaniem wniosków i pozyskiwaniem środków finansowych na kolejne projekty modernizujące jego obiekty, oddziały i pozwalające na unowocześnienie wyposażenia w sprzęt medyczny i techniczny.


reklama
reklama

W ostatnim czasie postawiono przede wszystkim na gruntowną modernizację i rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i to był strzał w dziesiątkę. Gorlicki SOR, jako jeden z niewielu w Polsce ,w 2016 r. w pierwszym naborze wniosków ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia, otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich. Zakres Projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa wraz z doposażeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im. H.Klimontowicza w Gorlicach z zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań technologicznych”. Kwota ogólna tego projektu wynosi 4 mln 132 tys zł, w tym dofinansowanie 3 mln 394 tys zł. Dobiegający końca projekt obejmował zarówno modernizację samych pomieszczeń jak i zakup aparatury medycznej. Decydujący jednak udział miały prace budowlane, które znakomicie podniosą funkcjonalność SOR i zwiększą jego powierzchnię o ponad sto metrów kwadratowych. Zakupiono także nowoczesną aparaturę za około 2 mln zł.


W tym roku przed SOR pojawiła się kolejna szansa, bo Ministerstwo Zdrowia ogłosiło drugi nabór wniosków do którego, z uwagi na brak przeciwwskazań, gorlicki szpital również aplikował. Teraz jest już z MZ informacja '...o pozytywnym wyniku oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie, uzyskanie statusu Projektu podstawowego oraz przyznaniu dofinansowana.".


Mówiąc wprost Szpital Specjalistyczny w Gorlicach znalazł się w gronie 52 szpitali na szczęśliwym 13 miejscu na liście projektów do dofinansowania.


 

reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

Łączna kwota nowego projektu to 2 mln 878 tys zł, z tego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 2mln 367 tys zł. Tym razem cała kwota przeznaczona będzie na zakup aparatury medycznej najnowszej generacji. Będą to bardzo nowoczesne urządzenia, które wykorzystywane będą do szybszej i bardziej kompleksowej diagnostyki pacjentów gorlickiego SOR-u np. aparat rtg tzw. Ramię C, aparaty do znieczulenia, wielofunkcyjne usg, videogastroskop, videokolonoskop, videobronchoskop z wieżą HD, respirator, monitory do nadzoru pacjentów, myjka do endoskopów i inne.
Dzięki tym dwóm projektom SOR w gorlickim szpitalu będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce.
W przedsionku informacyjnym są już „przecieki” o kolejnym wielomilionowym projekcie, który jest już na ostatniej prostej do unijnego dofinansowania, ale o tym innym razem.

reklama

reklama

źródło: powiatgorlicki
foto: pixabay

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

+3 # jona 2017-11-09 15:20
Ze specjalistami w Gorlicach jest podobnie jak w całej Polsce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # jonasz 2017-11-09 09:39
Żeby jeszcze drzwiami i oknami chcieli do gorlickiego szpitala przychodzić specjaliści, bo samym sprzętem to salowa nie wyleczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # jona 2017-11-09 08:46
oddziały nie są zamykane tylko raczej otwierane są nowe,np. ZOL, dzienne rehabilitacyjne, a zamknięty już dawno temu zakaźny bo nie było na tyle specjalistów i przy obecnej miz\erii finansowej i braku lekarzy nie ma co liczyć na to że w szpitalu w każdym powiecie będzie każdy rodzaj oddziału, zwłaszcza wysoko specjalistycznych. Jasło i Nowy Sącz nie ma np. okulistyki a w Gorlicach jest. A co do kolejek - jeśli ktoś jest na bieżąco z ostatnmi wydarzeniami w Polsce to się orientuje, że w wydatkach na ochronę zdrowia jesteśmy w ogonie Europy - więc nie ma się co dziwić kolejkom ... miejmy nadzieję, że tylko takiej długości dalej się utrzymają.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Marek 2017-11-09 17:45
Co z tego że w Gorlicach jest okulistyka jak nie pomogą komuś kto w oku ma obce ciało? miałem właśnie takie zdarzenie, pani SOR poinformowała mnie że nie przyjmą, trzeba jechać do Krosna, do przychodni okulistycznej wiemy wszyscy że nie ma szans, co robić pytam???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # Mieszkaniec 2017-11-08 21:47
Wszystko fajnie tylko czemu tak kuleje leczenie? Dlaczego zamykane są oddziały i np. z różnymi sprawami trzeba jechać do Sącza czy Jasła.. ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Pacjent 2017-11-08 17:34
Jeszcze by się przydało szkolenie dla personelu szpitala z kultury osobistej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # facioo 2017-11-08 20:34
Jakbyś zarabiał 1,5 tyś miesięcznie to byłbyś okrutnie miły. A sprzątaczka ma 3 godz na posprzątanie oddziału. Jakim cudem Panie Dyrektorze (pensja 202 tyś rocznie)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # awd 2017-11-11 20:59
Personel sprzątający jest zatrudniany przez zewnętrzną firmę, więc dyrektor szpitala nie ma wpływu na ich pensje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama