reklama

Dworzec kolejowy Biecza coraz lepszy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny ważny dla Gminy Biecz projekt pn. „Budowa infrastruktury obsługi podróżnych w obszarze dworca kolejowego w Mieście Biecz” uzyskał dofinansowanie.

Inwestycja skupiona będzie wokół budynku dworca kolejowego, który poddany zostanie przebudowie i rozbudowie wraz z przyłączeniem dobudowanych sanitariatów do sieci sanitarnej.

Oznacza to, że gmina otrzyma dotację w wysokości 1 814 877,81 zł. na stworzenie centrum przesiadkowego, spajającego systemy komunikacyjne: kolejowy, samochodowy, autobusowy i rowerowy w Bieczu. Wartość całego projektu wynosi 2 328 644,50 zł.

Przebudowany zostanie istniejący budynek szaletów. Część obiektu zostanie wyremontowana natomiast reszta budynku przeznaczona zostanie na podręczny skład rowerów dla grup zorganizowanych. Na pozyskanej bezpłatnie od PKP działce powstanie parking dla samochodów na 42 miejsca. Zadanie będzie obejmowało także budowę: punktu postojowego dla rowerów na 12 miejsc, 2 wiat przystankowych, zajezdni autobusowej, węzła przesiadkowego dla rowerów, stanowiska informacyjnego dla osób niepełnosprawnych.


reklama
PW PERFEKT Dominik Nowak, ul. Stróżowska 91 GORLICE
reklama

Ponadto wykonane zostaną przyłącza: kanalizacji deszczowej i kabla zalicznikowego, sieci ciepłowniczej, wody, kanalizacji sanitarnej, sieci oświetleniowej. Budynek dworca i jego otoczenie zostaną wyposażone w komputerowy system informacji podróżnej z dostępem dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, stojące gabloty wystawowe, komplet mebli: ławki i stoliki w poczekalni, krzesła, kosze na śmieci.
Nowo powstała infrastruktura umożliwi mieszkańcom i turystom dotarcie do dworca własnym samochodem lub rowerem, pozostawienie go nieodpłatnie w bezpiecznym miejscu i zmianę indywidualnego środka transportu na transport zbiorowy.


reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

Budowa węzła przesiadkowego to jeden z kilku projektów związanych z zagospodarowaniem terenu wokół dworca. Pierwszy obejmujący przebudowę ulicy Kolejowej i 3 Maja został już zakończony.


reklama

reklama


materiał nadesłany

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzedam działkę w Szymbarku, tel. 661 236 706, 883 511 333
reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama