reklama

Znika nasz "szkieletor" Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Budynek od dawna nieużywany, rozpadając się, zagrażający życiu i zdrowiu osób przebywających w jego pobliżu.

Już znika! Co powstanie na jego miejscu?

Trwa rozbiórka budynku od lat niewykorzystywanego, straszącego i zagrażającego życiu i zdrowiu osób korzystających z Parku Miejskiego.


reklama
reklama

W związku  ze stanowiącym zagrożenie, dla korzystających z Parku Miejskiego, obiektem dawnej siłowni, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla zwrócił się od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gorlicach o przeprowadzenie kontroli wyżej wymienionego budynku. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gorlicach Decyzją PINB 5162.9.2017 Nr 92/2017 z dnia 9.06.2017 wydał Miastu Gorlice nakaz rozbiórki obiektu.

Od powyższej decyzji odwołał się do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie Ludowy Klub Sportowy „Pogórze”, który kilkanaście lat temu wykorzystywał go na potrzeby siłowni. Jednak na mocy postanowienia Nr 1068/2017 z dnia 31.10.2017 Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie utrzymał w mocy w/w Decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gorlicach.


reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

Określone w decyzji terminy zakończenia i uporządkowania terenu po rozbiórce zdeterminowały władze miasta do natychmiastowego podjęcia prac rozbiórkowych, które rozpoczęto w dniu dzisiejszym  tj.6.11.2017 r.
W przyszłości planuje się wydzierżawić ten teren pod działalność rekreacyjo – gastronomiczną.


reklama

reklama


foto: Marcin Gugulski / gorlice.pl

źródło: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

0 # Eugeniusz 2017-11-07 14:40
Wreszcie ruina doczekała się tego czego wielu mieszkańców naszego miasta oczekiwało. Idąc śladem opinii i swojej własnej obserwacji,wielokrotnie wskazywałem różne możliwości zagospodarowania obiektu po dokonaniu remontu lub po prostu rozbiórki dla zapewnienia bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci często przebywających w pobliżu bo na placu zabaw.Trudno było przez lata uzyskać akceptacje ze strony władz miasta. W Radzie Powiatu również w sprawie interpelowałem, ate kierowane były do burmistrza Gorlic.Otrzymywałem odpowiedzi omijające sedno sprawy. Cieszy fakt,że wreszcie burmistrz zwrócił się do Nadzoru Budowlanego a ten wydał jedynie słuszną decyzję. Próby grodzenia obiektu nie zabezpieczały przed możliwą katastrofą.Panie Burmistrzu "... lepiej później niż wcale". Dziękujemy za podjęte działania i wysłuchanie słusznych głosów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Tak można. 2017-11-06 16:11
Budynek powinie być do remontu i otworzyć sale jakąś treningów.jak usuwają t może niech wszystko z parku usuną i nie bedzie problemu u utrzymaniem parku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Zaciekawiony 2017-11-06 15:48
Czy ktoś może wie co dzieje się z drugim budynkiem w centralnej części parku? W chwili obecnej jest osłonięty metalowym ogrodzeniem. Czy dalej będzie tam odstraszająca prymitywną biesiadną muzyką pijalnia dla malinowych nosów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzedam działkę w Szymbarku, tel. 661 236 706, 883 511 333
reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama