reklama

Nauczyciele mieli swoje święto Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dzień Edukacji Narodowej to uroczyste święto wszystkich nauczycieli i pedagogów. W miniony czwartek, 12 października w Stróżówce odbyły się gminne obchody pracowników oświaty.

 

Zaproszeni przez wójta Gminy Gorlice i dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce goście uczcili święto hymnem państwowym i szkolnym. Dyrektor szkoły, Mariusz Tarsa powitał pozostałych dyrektorów szkół i przedszkoli Gminy Gorlice, nauczycieli, przedstawicieli Małopolskiego Kuratorium oraz OK GG. Następnie głos zabrał wójt, Ryszard Guzik.


reklama
reklama

W swoim i Rady Gminy imieniu podziękował nauczycielom za trud nauczania i wychowania młodych ludzi. Następnie wyróżnionym nauczycielom i dyrektorom placówek wręczono nagrody wójta. Ryszard Guzik poinformował także z dumą o przyznaniu przez Ministra Edukacji najwyższego resortowego odznaczenia, Medalu Komisji Edukacji Narodowej, nauczycielce z Dominikowic, Renacie Dulębie. Uroczystość wręczenia medalu nastąpi 18 października w sali obradowej Urzędu Miasta Krakowa.

reklama
reklama

Po części oficjalnej uczniowie ze szkolnego koła teatralnego „Na tarasie” wystąpili ze sztuką „Casting". Świetna komedia o problemie ożenku młodego człowieka Wiktora i przerośniętych ambicjach wujostwa Zofii i Zenona, którzy za wszelką cenę chcą mężczyźnie narzucić wybór żony. Jak się łatwo domyśleć, Wiktor ma własne zdanie, a jego ukochaną okazuje się pokojówka Róża. Najpierw jednak musi on odprawić z kwitkiem kandydatki: Annę, Barbarę, Celinę i Zytę. Wielobarwność postaci i brawurowy finał muzyczny w wykonaniu odtwórców głównych ról Wiktora (Maciej Jamro) i Róży (Kamila Szwarc) stanowiły o mocnej sile sztuki podopiecznych nauczycielki języka polskiego, Małgorzaty Tarsy.


reklama

reklama


 

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama