reklama

Aktywni Seniorzy odwiedzili Warszawę Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014- 2020” daje szanse, by seniorzy spędzali czas aktywnie i nie musieli rezygnować ze swoich marzeń.

Kolejne spełniło się dzięki pracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominikowicach, która koordynuje realizację projektu na swoim terenie.

 

Aż 55 osób, w tym seniorzy i młodsikoordynatorzy projektu odbyło tydzień temu , tj. w dniach 5-6 września wycieczkę do Warszawy.

Brzmi banalnie? A nie powinno!

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z programu ASOS -2017 z MRPIPS osoby starsze uczestniczące w projekcie miały możliwość odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedzający zatopili się w morzu informacji na temat najnowszych środków przekazu, osiągnięć techniki, ciekawostek przyrodniczych i wielu, wielu innych.

Jak piszą w relacji jej uczestnicy:  Szczególnie dla seniorów, którzy w czasach szkolnych wiedzę poznawali jedynie z podręczników, a tu mieli okazję do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń na interaktywnych wystawach.

"Następnie uczestnicy zwiedzali Warszawę pod opieką przewodnika i pilota. Dobre warunki pogodowe umożliwiły uczestnikom wycieczki odwiedzić najbardziej znane miejsca Starego Miasta: Zamek Królewski z placem zamkowym i Kolumną Zygmunta, miejsce najważniejszych uroczystości państwowych – Archikatedrę św. Jana, symbole Warszawy – Pomnik Małego Powstańca i Syrenkę Warszawską, pozostałości murów obronnych i Barbakan, Powązki."


reklama
reklama

Dzięki uprzejmości Pani Poseł Barbary Bartuś wycieczkowicze mogli zwiedzić Sejm, który w tym czasie był zamknięty i nie był dostępny dla turystów. Bardzo oczekiwanym punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Przez wielu zwiedzane po raz pierwszy, wywarło na wszystkich duże wrażenie.
Dla młodych niesamowitą atrakcją była wizyta na Stadionie Narodowym. Pod koniec wyjazdu wszyscy zgodnie stwierdzili – Warszawa zmieniła się i zmienia nadal. Dla wielu z uczestników wycieczki to nie to samo miasto co przed dwoma czy trzema dekadami.

Mimo niezwykle krótkiego pobytu, plan wycieczki był niezwykle bogaty.


reklama
reklama

Pozostał pewien niedosyt, ale wszyscy zaangażowani w projekt zgodnie stwierdzili, że taka wyprawa mocno zmotywowała ich do kontynuowania takiej właśnie aktywności.

info: Renata Dulęba, Agata Wszołek
źródło: UG Gorlice


reklama

reklama

 


 

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama