reklama

Zakopower w deszczowej Sękowej Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 Czas dożynkowy w pełni. W sobotę 19 sierpnia coroczne Święto Plonów obchodziła Gmina Sękowa. Niestety przygotowana z wielkim rozmachem przez wójta Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch i GOK impreza nie miała sprzymierzeńca w pogodzie.

Kilka razy w ciągu popołudnia i wieczoru deszcz uporczywie wpisywał się w program obchodów. Organizatorzy mimo wszystko zrealizowali swoje zamierzenia. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św.Apostołów Filipa i Jakuba. Następnie dalsza ceremonia miała miejsce na terenie kompleksu sportowo rekreacyjnego. Odbył się przemarsz z wieńcami oraz konkurs na najlepszy wieniec dożynkowy. Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy nie zawiedli. Kosztowali specjałów przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń, odwiedzali ogródki gastronomiczne, a dzieci w miarę możliwości korzystały z wybranych atrakcji wesołego miasteczka.

Zdawało się, że wspominany deszcz zrujnuje muzyczne plany imprezy. Długo trwała batalia z żywiołem. Scena, sprzęt były zagrożone. Ostatecznie występy kabaretowe i wokalne dzieci i młodzieży z Sękowej odbyły się nie na scenie, a w jednym z namiotów. Podobnie miała się sprawa z kolejnymi wykonaniami: "Sensual", "Serencza", "Suski", "Dobry wieczór".

Punktualnie o 21 rozpoczął swój koncert zespół "Zakopower". Fani Sebastiana Karpiela-Bułecki i jego przyjaciół podziwiali gwiazdy, ale w skromniejszych niż się spodziewano warunkach. Organizatorzy musieli pokonać kłopoty z zalanym sprzętem. Brawo za to, że jednak scena na ponad 60 minut ożyła. "Zakopower" zagrał z sercem mieszkańcom Sękowej swoje największe przeboje. Po pierwszych brzmieniach nikt nie zważał na minimalizm, jeśli chodzi o oświetlenie. Komunikaty o burzach w okolicy zniechęciły zapewne wiele osób do przybycia do Sękowej, ale ci którzy się pojawili, nie żałowali. Muzyka oraz talent wokalny gwiazdy wieczoru okazały się warte poświęcenia.

 

reklama
PW PERFEKT Dominik Nowak, ul. Stróżowska 91 GORLICE
reklama
Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Komentarze   

+6 # Bolek 2017-08-21 13:30
Na pewno libuska piękność nad wszystkim zapanowała, 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # mich 2017-08-20 15:46
odwazni dookola burze mozliwosc niespodziewanej burzy na otwartym terenie troche ludzi wysokie maszty sceny.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Senator 2017-08-20 15:02
Nie szkoda publicznej kasy na festiwale??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama