Volpex, Gorlice ul. Biecka 39
reklama

Nowy most jeszcze w tym roku (AKTUALIZACJA) Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inwestycja opiewająca na ponad 8,5 mln złotych ruszy lada moment. Do końca roku powstanie nie tylko nowy most, ale zostaną również przebudowane drogi w jego pobliżu i powstaną chodniki.

Dzisiaj (16 maja) została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji, który wybuduje nowy most na rzece Biała w miejscowości Jankowa (gmina Bobowa).

Stary most jest w opłakanym stanie, przeżył niejedną powódź, a jego tonaż wynosi obecnie tylko 3,5 tony. To zdecydowanie za mało, zwłaszcza że w Jankowej działają dwie duże firmy, które wywożą swoje produkty poza Gorlickie. Piesi również mają niełatwe zadanie chcąc przejść przez most, bo jeżeli w tym samym momencie mijają się na nim dwa samochody to miejsca dla pieszego właściwie nie ma.

Oprócz mostu, który powstanie tuż obok istniejącego, zostanie wykonana między innymi droga „przed” i „za” mostem, prawostronne chodniki, rondo trzywylotowe, odcinek drogi powiatowej w stronę Lipniczki oraz dwa odcinki dróg gminnych. Powstaną również dwa zjazdy techniczne do rzeki – wylicza Marek Machowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Gorlicach.

Sam most będzie konstrukcji łukowej z żelbetonu. Jego długość wyniesie ponad 75 metrów, a szerokość jezdni siedem metrów. Do tego obustronne chodniki po 1,5 m.

Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Powiat otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 3,5 mln zł i z budżetu gminy Bobowa w wysokości około 460 tys. zł.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm IMB ze Skoczowa i gorlickiego GODROMU.

reklama
reklama

AKTUALZACJA - informacja z podpisania umowy

05.16 most w Jankowej projekt

To bardzo długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców gminy Bobowa. W 2010 roku most został poważnie uszkodzony podczas powodzi. Teraz przyszła pora na budowę nowego i w nowym miejscu. Most będzie miał 75 m długości, a światło pod mostem dla swobodnego przepływu wody wyniesie 70 m – mówił podczas dzisiejszego spotkania starosta Karol Górski.

Reprezentujący IMB wiceprezes zarządu Roman Rogowski zaznaczył, że budowa mostu w Jankowej nie jest łatwym zadaniem, ale nie jest to pierwsze wspólne przedsięwzięcie, które firma ze Skoczowa realizuje z gorlickim GODROM-em, więc jest dobrej myśli. 

 

Wszystkie oceny (0)

0 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
reklama
reklama
  1. KINO FARYS
  2. HELIOS
  3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
  1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  2. SONDY

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama