reklama

SOR w nowym miejscu Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Za kilka dni zakończy się pierwszy etap remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zanim zaczną sie kolejne prace oddział zostanie przeniesiony w nowe miejsce.

 

Gotowe są już pomieszczenia, w których docelowo będą sale zabiegowe, część ortopedyczna, ambulatorium chirurgiczne, izolatornia i nowa recepcja. Mówię „docelowo”, bo na razie cały SOR zostanie przeniesiony do wyremontowanej części – powiedział w rozmowie z nami Józef Biernat, zastępca dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach.

Kolejny etap potrwa około trzech miesięcy i będzie obejmował remont pomieszczeń, w których do tej pory działał SOR.

W tej chwili nie przewidujemy nawet czasowego wyłączenia oddziału – podkreśla Józef Biernat.

Dodatkowo pod koniec maja zostanie „uruchomiony” nowo wybudowany łącznik, dzięki któremu osoby przychodzące do szpitala oraz pacjenci przywożeni do budynku głównego na badania diagnostyczne, nie będą przechodzić przez SOR.

Dokładamy starań, aby oznakowanie było dla wszystkich jasne i czytelne. Najpierw i tak wszyscy pacjenci trafiają do rejestracji, a dopiero potem kierowani są do odpowiednich specjalistów i na badania diagnostyczne, więc wszystkie wątpliwości mogą wyjaśnić bezpośrednio u naszych pracowników – mówi Maria Boruch-Łoś, pielęgniarka oddziałowa SOR.

Istotne jest również to, że ambulatorium chirurgiczne, do którego trafia znaczna część pacjentów, zostaje w niezmienionym miejscu, czyli w pobliżu wind na parterze szpitala. A „reszta” SOR-u zostanie przeniesiona do części, której remont właśnie się kończy.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budmal, a wartość prac budowlanych przekracza dwa miliony złotych.

W wyniku rozbudowy oddziału jego powierzchnia zwiększy się o ponad sto metrów kwadratowych. Kupiona zostanie również nowoczesna aparatura i sprzęt medyczny, między innymi cyfrowy rentgen przewoźny.

reklama
reklama

 

Wszystkie oceny (1)

1 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz
 • Teresa

  SOR w Gorlicach jest beznadziejny.Nie chodzi mi o to że długo trzeba czekać na badania i diagnozę , ale o lekarzy i personel tam pracujący. Lekarze zaznaczam nie wszyscy mają pacjenta głęboko w nosie.Irytujący stosunek do ludzi.zachowują się tak jakby pracowali tam z przymusu ,przecież zawód lekarz to powołanie. Nie wymagamy wiele tylko podejść ,poinformować pacjenta , a nie czekać tyle godzin na przyjęcie do szpitala i potem się okazuje że pacjent nie widząc lekarza zostaje wypisany do domu jak się pogorszy to przyjść jutro.

 • Iwona

  proszę zainwestować ale w lekarzy na SOR-ze !!!
  kompetencje i kultura tych panów pozostawia WIELE !!!! do życzenia
  zachowują się karygodnie, robią łaskę jakby pracowali za karę, czas z tym skończyć panowie dyrektorzy

 • gorliczanin

  SOR to nie przychodnia o poszerzonych mozliwosciach tak samo jak karetka to nie przychodnia na kolkach ktora przyspieszy czas oczekiwania na badania specjalistyczne w poradniach!!! Zespoly wyjazdowe jezdza do stanow naglych-zagrazajacych zyciu i zdrowia i tacy pacjenci powinni trafiac do SOR a nie bole brzucha od tygodnia, czy zawroty glowy od pol roku- a wszystkim sie wszystko nalezy JUZ i teraz.

 • Pacjętka

  Niech będzie gdzie chce bo i tak nie korzystam skoro przyjmują z łaską.

 • BULWERS

  no i gdzie ta nowa lokalizacja sor-u? bo z tego artykułu dalej nic nie wiadomo. a patrząc na tytuł myślałam, że dowiem się czegoś konkretnego...

  Przyznano 1 z 5 gwiazdek
 • kiri

  Mogli by zainwestować w nowe wózki inwalidzie bo te z SOR to tragedia.Aż strach na nich siadać by krzywdy nie zrobić sobie

reklama
reklama
 1. KINO FARYS
 2. HELIOS
 3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
 1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
 2. SONDY

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama