reklama

Kukiz, Dyczko i inni charytatwnie dla Kobylanki Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Czarne chmury, i to dosłownie, wisiały nad zaplanowanym na niedzielę 7 maja koncertem charytatywnym w Kobylance. Wydawało się, że fatalna pogoda pomiesza szyki organizatorom.

Cel był jednak szczytny, więc i niebo okazało sie łaskawe.

Koncert mający na celu wesprzeć chore osoby w Kobylance stanowił inicjatywę wielu osób: Sołtysa i Rady Sołectwa Wsi Kobylanka, Stowarzyszenia Miłośników Kultury "Persiina" oraz warszawskiej fundacji "Potrafisz Polsko". Honorowy patronat objęła posłanka Elżbieta Zielińska.

Imprezę charytatywną rozpoczął występ Orkiestry Dętej OSP z Dominikowic, która przyłączyła się do tej pięknej lokalnej inicjatywy. Muzyka w wykonaniu orkiestry wprowadziła gości w dobry nastrój. Po niej zapreznetowały się grupy dziecięce i młodzieżowe z przedszkola i  Zespołu Szkół w Kobylance. Na zakończenie części artystycznej wystąpił zespół "Pogórzanie"a także znów Orkiestra Dęta OSP Dominikowice, której wtórowały mażoretki z Domina, również z Dominikowic.

Na rzecz osób chorych w Kobylance przeznaczono zyski z biletów wstępu. Dodatkowo każdy uczestnik koncertu mógł posilić się w punktach gastronomicznych lub zakupić domowej roboty wypieki miejscowych gospodyń. Dzieci miały swoją atrakcję w postaci placu zabaw.

Jak wspomniano na początku, akcję wsparła poseł Elżbieta Zielińska i zaproszeni goście wieczoru. Pierwszym z nich był pochodzący z Kobylanki, Łukasz Dyczko. Mieszkańcy Kobylanki, Dominikowic i przyjezdni mieli okazję usłyszeć na żywo zwycięzcę Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, Łukasza Dyczko. Ostatnio zaprezentował się wraz z kolegą Przemysławem Chałupką podczas obchodów Dni Gorlic. Łukasz to wirtuoz saksofonu, a Przemek wspaniale akompaniuje mu na akordeonie.

Drugą gwiazdą wieczoru był Paweł Kukiz i jego zespół. Paweł Kukiz znany muzyk rockowy, sprawuje obecnie funkcję posła na SEJM Rzeczypospolitej Polskiej, ale w dalszym ciągu jest aktywny zawodowo, o czym świadczy niewątpliwie jego obecność w Kobylance. Koncert obfitował w największe przeboje artysty, a on sam nawiązał wyśmienity kontakt z publicznością. 

O godzinie 21 rozpoczęła się zabawa taneczna, którą przygotował zespół "Horyzont".

Patronat medialny nad imprezą sprawowały : Gazeta Gorlicka, gorlice.tv oraz halogorlice.info.

Wszystkie oceny (0)

0 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz
 • Maria

  gratulacje za udaną imprezę, podziękowania dla organizatorów, którzy się napracowali, wykonawców i tych, którzy ofiarowali parę złotych, a nawet poważne kwoty na taki cel

 • bb

  Ponad 18.000 wyświetleń...o czymś to świadczy !

 • Władysław z Kobylanki

  Wspaniała inicjatywa, wyrazy uznania dla Organizatorów i Wykonawców! Brawo Panie Sołtysie i wspaniały sąsiedzie;)

 • tad

  fotka nr.102 Gorlicki artysta Sławomir L.stoi i mysli""ja to lepiej wymiatam na gitarze"'...no i Kukiz jako suport przed Horyzontem to sie podoba

 • Kryg

  Marek P. z Zagórzan ''APACZ'' jest na każdym festynie

reklama
reklama
 1. KINO FARYS
 2. HELIOS
 3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
 1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
 2. SONDY

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama