reklama

Diecezja ma swoich mistrzów Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W sobotę w hali sportowej OSiR  oraz MZS nr 1 w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Diecezji Rzeszowskiej w piłce siatkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Organizatorami mistrzostw był Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej oraz Oddział KSM przy parafii MB Królowej w Krygu i św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

- Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 26 drużyn z diecezji Rzeszowskiej. W sumie grubo ponad 200 zawodników, zarówno chłopców, jak i dziewcząt przybyło do Gorlic na mistrzostwa. Były to pierwsze tego typu zawody organizowane w naszym mieście i myślę, że nie ostatnie. Drużyny KSM przybyły nawet z tak odległych miejsc, jak Kolbuszowa czy Kamień – powiedział nam ks. Michał Liput, organizator mistrzostw.

Zanim jeszcze rozpoczęto sportową rywalizację, w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej odbyła się msza święta z udziałem wszystkich drużyn, organizatorów oraz zaproszonych gości. Tuż po niej uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Rafał Kukla, burmistrz Gorlic. Dziewczęta rywalizowały w hali sportowej gorlickiej „Jedynki” a chłopcy w hali OSiR. Mistrzami diecezji zostały drużyny KSM Rzeszów – Załęże przed KSM Mała i KSM Kupno. Wśród pań tytuł mistrzowski powędrował do KSM Kolbuszowa. Na drugim miejscu znalazły się siatkarki z KSM Gorlice parafia św. Jadwigi Królowej, a trzecie miejsce pojechało z zawodniczkami KSM Sławęcin. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Gabriela Fryc z KSM Kolbuszowa, a wśród siatkarzy Tomasz Kozłowski z KSM Rzeszów – Załęże.

- Mistrzowie diecezji będą nas reprezentować na mistrzostwach Polski. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Nie wiele brakło, aby nasze siatkarki zdobyły pierwsze miejsce. Ze swej strony wszystkim dziękuję za pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów – powiedział nam — ks. Dominik Leniart, współorganizator rozgrywek.

Dla najlepszych drużyn oraz zawodników wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczali je organizatorzy turnieju ks. Michał Liput i Dominik Leniart oraz Adam Piechowicz, radny miasta Gorlice.

reklama
reklama

Komentarze   

0 # gondrad 2017-02-12 20:05
to całkiem fajna impreza :) siatkówka stoi przecież u nas na wysokim poziomie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # widz 2017-02-13 11:53
Szczerze to poziom praktycznie jak w ligowej siatkówce, gratuluję wszystkim :) Było na co popatrzeć :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama