reklama

Ewcia jest w ciąży i... ma raka Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Cztery miesiące temu Ewa i Kamil cieszyli się z informacji o wyczekiwanej ciąży. Radość nie trwała zbyt długo, bo w grudniu okazało się, że dziewczyna choruje na nowotwór.

Przed usłyszeniem diagnozy mieliśmy plan - plan na idealne życie we trójkę. Odkąd dowiedzieliśmy się o ciąży przed oczami mieliśmy obraz wyremontowanego mieszkania i pięknego pokoju dla naszej pociechy. Mieliśmy w planach kupno psa, owczarka podhalańskiego, żeby nasze szczęście miało wiernego kompana od małego. Te obrazy ostatnio wydają nam się bardzo odległe. Teraz nasze marzenia uległy przewartościowaniu, chcielibyśmy dostać tylko szansę… szansę na długie wspólne życie – pisze Kamil Przybyło.

01.15 Ewa Przybyo 1Historia tej pary zaczyna się jak większość innych. Dwoje młodych, zakochanych ludzi, po dwóch latach od ślubu, planują dziecko. 

Początki ciąży Ewci były spokojne. Nic nie zapowiadało koszmaru, który zaczął się, gdy żona była na początku trzeciego miesiąca – wspomina Kamil.

Dziewczyna wylądowała w oddziale ginekologiczno-położniczym po tym, jak od początku ciąży schudła dziewięć kilogramów, ciągle wymiotowała i była tak słaba, że nie mogła samodzielnie iść. 

Lekarze traktowali nas trochę niepoważnie. Wymioty i osłabienie to przecież niemalże standard w ciąży - mówili. Usłyszeliśmy nawet, że Ewcia ma problem z psychiką – wyjaśnia.

Chłopak wspomina, że wraz z rodziną musiał narobić trochę zamieszania w szpitalu, żeby w końcu zrobiono Ewie rezonans. 

01.15 Ewa Przybyo 2

Wynik: 6-centymetrowy guz w tylnej części głowy. Ewcia natychmiast została przewieziona do innego szpitala, gdzie błyskawicznie zaczęła się operacja usunięcia guza. Dla mnie te osiem godzin trwały wieki – mówi Kamil. I dodaje: Po badaniach histopatologicznych okazało się, że mamy do czynienia z rdzeniakiem IV stopnia, guzem typowo dziecięcym, który nie wiadomo dlaczego zaatakował moją 25-letnią żonę. 

Lekarze od razu zasugerowali usunięcie ciąży, bo guz, którego ma Ewa nie reaguje na chemoterapię, a jedynie radioterapia głowy i całego kręgosłupa mogłaby uratować dziewczynę, jednocześnie zabijając jej nienarodzone dziecko.

Jest szansa, że uda się odłożyć radioterapię do momentu, aż urodzi się nasz maluszek. Taką decyzję wspólnie podjęliśmy – zrobimy wszystko, aby nasze dziecko urodziło się zdrowe. Do tego czasu naszą jedyną nadzieją jest leczenie, które nie zaszkodzi rozwijającemu się bobasowi. Pokrycie jego kosztów jest dla nas trudne tym bardziej, że na chwilę obecną zrezygnowałem z pracy zawodowej, aby zająć się Ewcią, która wymaga całodobowej opieki – mówi.

Światełkiem jest fakt, że dziecko Ewy i Kamila rozwija się „książkowo”, może trochę nieświadome choroby mamy, a może po prostu jest spokojne, bo wie, że nie zostawimy jej albo jego rodziców bez pomocy… Na ostatnim zdjęciu z USG podnosi rączkę, tak jakby machało rodzicom, na znak, że dobrze robią.

Kamil Przybyło pochodzi z Dominikowic, jego żona z Łodzi, gdzie obecnie mieszkają. Młode

małżeństwo liczy na naszą pomoc, bo tu „u nas” nie są anonimowi, tak jak w wielkim mieście. 

Dziewczynie może pomóc każdy z nas. Wszystkie informacje odnośnie zbiórki pieniędzy i sposobów ich wpłacania można znaleźć na https://zrzutka.pl/pomoc-dla-ewy

Na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Ewy można również przekazać 1% swojego podatku. KRS: 0000270809, w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy wpisać: Przybyło, 7030

Wszystkie oceny (0)

0 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz
 • Pikuś

  Diagnoza przeważnie jest tragiczna ale życie pokazuje co innego, dlatego warto walczyć o wszystko.

 • Głos Rozsądku

  W tej sytuacji pozostawienie ciąży jest chyba jednak głupim posunięciem. Co z tego, że urodzi się dziecko jeśli dziewczyna po porodzie umrze, bo nie dostanie terapii na czas i nawet nie zdąży tego dziaciaka poznać. Ja wiem, że żyjemy w cholernie konserwatywnym społeczeństwie i być może jakaś babcia czy sąsiadka się obrazi, ale stawianie życia płodu ponad swoje własne to jakaś skończona głupota. Aborcja jest po to żeby z niej korzystać, szczególnie w takim przypadku.

 • Nadzieja do grubego

  Znam przypadek: mężczyzna miał nowotwór, był umówiony na operacje, w między czasie ktoś mu doradził, żeby spróbował pestek moreli. Przez miesiac jadł 30 sztuk dziennie, dzień przed operacją miał badania i ku zdziwieniu lekarzy wszystko było w porządku. Wspomnę, że przyjmował chemioterapię.
  Pisze o tym w dobrej wierze :) ważne, żeby w ogóle zacząć brać te pestki, a 30 sztuk to się tyczy głównie osób już zmagających się z nowotworem. Profilaktycznie można przyjmować tak jak pisałeś
  Mimo wszystko trzymać kciuki, myślę, że warto spróbować :)

 • gruby do nadzieji

  jezeli ktos by zjadal 30 pestek moreli minimum dzienie to by zatrul sie ciankiem .Mozna spozywac max do 7 pestek dzienie i nie odczowac skutkow potrucia ciankiem.Tez sa dobre pestki sliwek.nektarynek,wisni,jablek ,ale najsilniejszyskladnik ma morela ktora niszczy komurki rakowe nie uszkadzajac z drowych i tylko dzialaja jezeli ktos nie byl po chemioterapi.

 • das

  "Lekarze traktowali nas trochę niepoważnie. Wymioty i osłabienie to przecież niemalże standard w ciąży - mówili. Usłyszeliśmy nawet, że Ewcia ma problem z psychiką" Ile czasu to trwało a choroba postępowała ? Taki lekarz powinien zakończyć "karierę"

  trzymam za Was kciuki

 • Nadzieja

  Pestki moreli gorzkiej są szansą na wyzdrowienie :) Niby nic takiego, ale pomogło nie jednej osobie z nowotworem :D
  Min. 30 sztuk dziennie, na opakowaniu pisze mniej, ale lepiej się tym nie sugerować, kwas pruski atakuje tylko chore komórki. Można jeść przy "tradycyjnym" leczeniu.
  Należy szukać w sklepach zielarskich, najlepiej stacjonarnych :)
  Wierzę, że pomoże i życzę dużo zdrowia i wytrwałości!! ;)

 • kasia

  Sliczna para.prosze sluchac lekarzy i ratować siebie Pani Ewo.Zdazycie miec jeszcze dzieci,choćby i siedmioro.

 • zainteresowany

  Pod koniec lutego odbędzie się w Gorlicach koncert charytatywny na rzecz Pani Ewy i Jej dziecka

 • Ja

  Pomogę, bo wiem komu pomagam!

 • kibic71

  Pomogę ile będę mógł i nie zapomnę w modlitwie

Pokaż więcej
reklama
reklama
 1. KINO FARYS
 2. HELIOS
 3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
 1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
 2. SONDY

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama