reklama

Darmowe parkowanie w centrum?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj wielu parkujących w centrum spotkało bardzo miłe zaskoczenie. Chwilowa awaria czy zmiana na lepsze?

Na jednym z parkometrów nasza Czytelniczka znalazła widoczną na zdjęciu kartkę.

reklama
PW PERFEKT Dominik Nowak, ul. Stróżowska 91 GORLICE
reklama
reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

 

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zwykle w przypadku awarii lub jakichkolwiek prac konserwacyjnych parkometry wyłączone z użycia nie zwalniają z konieczności uiszczenia odpowiedniej opłaty. Pisaliśmy już kilka razy o problemach przez Was zgłaszanych: monetach, które „zjadł” parkometr czy też nieprawidłowościach w zakresie naliczania czasu postoju (rozstrojone zegary w parkometrach).

Dzisiaj, czy to z powodu awarii, czy też z innego powodu, parkometr przy ul. Mickiewicza był wyłączony z użycia.

Kierowcy nie byli jednak w związku z tym zmuszeni do telefonowania na urzędową infolinię, by dopytać o lokalizację najbliższego, sprawnego parkometru. Nie biegali też po okolicznych przecznicach w poszukiwaniu sprawnego urządzenia. Mogli zaparkować za darmo, w centrum miasta.

Co ciekawe, nawet w samo południe nie brakowało tam dzisiaj wolnych miejsc parkingowych. Samochody przyjeżdżały i odjeżdżały, ruch był dynamiczny, cykliczny — jeden zaparkował, inny odjechał. Chociaż to przecież dzień targowy, dla każdego znalazło się miejsce.

Jednorazowy ewenement?

A może po prostu umiemy jeździć i parkować, a wymuszanie opuszczenia parkingu w centrum poprzez wysokie opłaty nie jest konieczne?

Raczej nie doczekamy się zniesienia opłat w parkometrach. Pozostaje liczyć na to, że w przypadku awarii lub jakichkolwiek prac nad parkometrami będziemy spotykać się właśnie z takimi, pozytywnymi dla kierowców rozwiązaniami.


 

reklama

reklamareklama
Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Komentarze   

+1 # Korki 2018-01-16 21:52
A to trzeba płacić? Ja nigdy nie płacę he
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # ttt 2018-01-16 20:09
Nic z tego tak fajnie nie będzie :sad: ja dziś chciałem bilecik wydrukować na michalusa jednak pieniążki "przelatywały" przez parkometr zadzwoniłem na infolinię i miła pani stwierdziła że to pewnie przez mróz :lol: pozwoliła zaparkować za free :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # 2018-01-16 19:17
Jednak dobrze byłoby gdyby dozór parkingu chodził czytelnie oznakowany w kamizelkę z napisem na plecach "KONTROLA PARKINGU" A nie z identyfikatorem zachowanym pod kartką!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Cinmar 2018-01-16 19:09
Fajnie by było jakby w soboty parkiety były wyłączane. W soboty parkowanie jest za darmo, ale człowiek z rozpędu wrzuci pieniądze i zamiast kasa przeleciec przez paroma już nie wraca i drukuje się nam kwitnąć na poniedziałek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Cinmar 2018-01-16 19:26
Miało być: Fajnie by było jakby w soboty parkiety były wyłączane. W soboty parkowanie jest za darmo, ale człowiek z rozpędu wrzuci pieniądze i zamiast kasa przeleciec przez parkomat już nie wraca i drukuje się nam kwit na poniedziałek. Ah ta autokorekta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzedam działkę w Szymbarku, tel. 661 236 706, 883 511 333
reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama