reklama

Kup sobie kawałek historii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Remont obiektów, długo oczekujących na ten moment, oznacza często że sprzęty, które w nich się znajdują, stają się reliktami.

Niektóre z nich - teoretycznie bezwartościowe, zyskują dla koneserów miano kultowych i zabytkowych.

 

Gdy kilkanaście lat temu Dworzec Centralny w Warszawie przechodził gruntowną renowację, zdemontowano wszystkie dworcowe neony i świetle plafony, które przez dziesiątki lat służyły pasażerom za drogowskazy w tym największym z polskich dworców. Co dla zwykłego zjadacza chleba było klasycznym szmelcem”, okazało się cennym skarbem dla koneserów, którzy wykupili całość wyposażenia dworca, oferując za niego ponad 100 tysięcy złotych. Elementy dekoracji, plafony, neony, pochodzące z 1975 roku, wyceniane na 75 złotych ostatecznie były licytowane za kwoty przekraczające 1200 zł.


reklama
PW PERFEKT Dominik Nowak, ul. Stróżowska 91 GORLICE
reklama

Podobna historia może powtórzyć się w Gorlicach. Gorlickie Centrum Kultury, które remontu nie pamięta od czasów słusznie minionych, doczekało się w końcu decyzji o jego wieloetapowej renowacji. Na pierwszy ogień przyszła decyzja o wymianie foteli znajdujących się przed sceną estradową.


reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

Przygotowujemy się do wymiany foteli na nowe. Coś jednak trzeba zrobić z tym starymi, które mają po 40 lat i żal było je wyrzucać - słyszymy w Gorlickim Centru, Kultury. Zdecydowaliśmy o ich sprzedaży na jednym z lokalnych portali aukcyjnych, co sprawi, że chociaż w części uda się je spożytkować. Wyceniliśmy jeden fotel na kwotę 20 zł. Liczymy na sprzedaż po 4-5 sztuk, ponieważ są one tak zmontowane. Te fotele to kawałek historii naszej instytucji , to w nich zasiadała publiczność niezliczonych koncertów i innych wydarzeń, które odbywały się w naszych murach. Mało kto wie, że w latach 70-tych, podłoga widowni wraz z fotelami, miała możliwość podnoszenia się za pomocą siłowników, zamontowanych pod nią. Mamy nadzieję, że fotele posłużą jeszcze komuś długie lata, bo pomimo tego że stare, są bardzo solidne i zachowały się w dobrym stanie. Mamy do sprzedania około 300 foteli.

Jeśli ktoś z naszych Czytelników jest zainteresowany kupnem foteli zapraszamy do odwiedzenia portalu aukcyjnego (link z ogłoszeniem)

Zdjęcia w galerii przedstawiają demontaż ostatnich rzędów siedzeń, które są przeznaczone do wyrzucenia. Fotele z 26 rzędów są przeznaczone do sprzedaży.


reklama

reklama 

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama