reklama

Na osiedlu Korczaka będzie ciepło!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ciepło i tanio - taki ma być efekt projektu realizowanego właśnie przy ulicy Hallera i budynkach należących do os. Korczaka.

Zakończenie kolejnego etapu prac nie oznacza jednak końca inwestycji - całośc zadań rozłożono w czasie, tak, że będą one realizowane jeszcze przez dwa lata.

 

W poniedziałek (6.11) zakończył się III etap przebudowy sieci ciepłowniczej na os. Korczaka - ta wiadomość oznacza jedno - znaczne oszczędności dla mieszkańców!

Zmiana technologii w znacznym stopniu ogranicza straty energii cieplnej bezpośrednio wpływając na obniżenie kosztów usługi, a w efekcie końcowym na obniżenie wysokości rachunków za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową dla odbiorców. Krótko mówiąc będzie taniej! – mówi Burmistrz Rafał Kukla.


reklama
PW PERFEKT Dominik Nowak, ul. Stróżowska 91 GORLICE
reklama

Zakończyliśmy III etap prac, a całość inwestycji została podzielona na V etapów. Zakończenie całego zadania nastąpi w 2019 roku – dodaje prezes MPGK Janusz Ząbek.

W ramach realizacji III-go etapu zadania wybudowano sieć ciepłowniczą do budynków przy ulicy Hallera 10 i 79 (Zespół Szkół nr 6), węzły cieplne w budynkach nr 28, 30, 32 i dwa węzły w budynku przy ulicy Hallera 10. Wartość inwestycji wyniosła 575 089,26 zł, a wykonawcą prac była firma TERMORES Sp. z o.o. z Rzeszowa.


reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

Przypominamy, że w ramach prac I i II etapu zrealizowanego w 2016 roku wybudowano preizolowaną sieć ciepłowniczą dwuprzewodową wysokich parametrów, o łącznej długości 1115 mb. wraz z przyłączami do budynków zlokalizowanych przy ul. Hallera 22, 24, 26, 28, 30, 32 w Gorlicach. Przebudowano także pomieszczenia dla potrzeb wbudowania węzłów cieplnych w budynkach przy ul. Hallera 22, 24 i 26, oraz wykonano włączenie nowobudowanej sieci do istniejącego układu wymiennikowni grupowej „Korczak”.

Zanotowano spadek cen w poszczególnych budynkach wielolokalowych na osiedlu:

- blok przy ul. Hallera 22 - spadek cen ok. 30%

- bloku przy ul. Hallera 24 - spadek cen ok. 35%

- bloku przy ul. Hallera 26 - spadek cen ok. 33,7%


reklama

reklama
źródło: UM Gorlice
foto: pixabay

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama