reklama

Niedługo to możecie być Wy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chociaż oczywiście będziemy zachęcać do jazdy bezpiecznej, wedle odpowiednich reguł, to już niedługo na terenie miasta będzie można "dalej" i "szybciej" - właśnie rowerem.

Czekający od lutego wniosek zaopiniowano pozytywnie - pójdą za tym kolejne wielkie pieniądze na inwestycje w Gorlicach.

 

Dalej -  dokładnie 5 kilometrów dalej niedługo przejedziemy po nowych ścieżkach rowerowych.

Prawie milion złotych dofinansowania ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego na nowe ścieżki pieszo-rowerowe! Wszystko dzięki wnioskowi złożonemu przez Miasto Gorlice w ramach zadania „Rozbudowa i modernizacja tras pieszo-rowerowych…”, który ostatecznie uzyskał pozytywną ocenę i został wybrany do dofinansowania.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami projektu, który już niebawem będzie służył gorliczanom i turystom odwiedzającym nasze miasto.

Projekt został on złożony w lutym br. w ramach konkursu nr RPMP.06.01.04-IZ.00-12-086/16 dla Działania 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddz. 6.1.4 Lokalne trasy turystyczne – SPR.

Niestety, projekt nie znalazł się na pierwszej liście zadań dofinansowanych, dlatego Urząd Miejski złożył protest. Instytucja Rozpatrująca Protest uznała, że ocena kryterium „Wpływ projektu na otoczenie gospodarcze” została przeprowadzona nieprawidłowo i po dogłębnej analizie zakwalifikowała wniosek do dofinansowania.


 

reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

Projekt pn. „Rozbudowa i modernizacja tras pieszo-rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie miasta Gorlice jako element podnoszący atrakcyjność turystyczną Subregionu sądeckiego” przewiduje budowę 2 tras pieszo – rowerowych, wraz z oznakowaniem i miejscem odpoczynku na każdej z nich, na odcinkach:
A – B – w ciągu ulic: Batorego i Kochanowskiego,
C – D – w ciągu ulic: Bieckiej, Solidarności, Michalusa, Chopina.

Będzie miał wpływ na rozwój szlaków rekreacyjnych w subregionie sądeckim, ale przede wszystkim - wzbogaci ofertę turystyczną i rekreacyjną Gorlic skierowaną tak do mieszkańców, jak i do turystów odwiedzających nasze miasto.


reklama
PW PERFEKT Dominik Nowak, ul. Stróżowska 91 GORLICE
reklama

Całkowita wartość zadania oszacowana została na kwotę 1 556 111,99 zł, w tym dofinansowanie: 972 569,99 zł (62,50% kosztów kwalifikowanych) i wkład miasta Gorlice: 583 542,00 zł (37,50% kosztów kwalifikowanych).

Będzie to jedyny projekt realizowany z tego naboru w obecnej perspektywie finansowej w ramach poddziałania 6.1.4 na terenie powiatu gorlickiego.

Chcemy podziękować wszystkim osobom, które w styczniu br. wypełniły ankietę dotyczącą ruchu rowerowego a zamieszczoną na stronie internetowej miasta Gorlice i udostępnioną w Pawilonie Historii Miasta i Biurze Obsługi Klienta naszego Urzędu. Wyniki tej ankiety potwierdziły zasadność budowy kolejnych odcinków tras pieszo-rowerowych w naszym mieście i aplikowania o dofinansowanie jej realizacji.

Dziękujemy również Radnym - Mateuszowi Koszykowi i Adamowi Piechowiczowi, którzy zaangażowali się w rozmowy z mieszkańcami, lokalnymi przedsiębiorcami i właścicielami terenów przyległych do projektowanych ścieżek.


reklama

reklama
źródło: UM Gorlice

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzedam działkę w Szymbarku, tel. 661 236 706, 883 511 333
reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama