reklama

Wysoki mandat to ich najmniejszy problem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Alkohol i papierosy są na wyciągnięcie ręki, a nałóg jest podstępny.

W miniona środę młodzieżowi liderzy przypominali sprzedawcom alkoholu i papierosów o ich obowiązkach.

 

STOP 18 to akcja edukacyjna przeprowadzona ostatnio przez uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4. Wyszli oni z kolejną akcją informacyjną do punktów sprzedaży alkoholu i papierosów zlokalizowanych w pobliżu swojej szkoły.


reklama
PW PERFEKT Dominik Nowak, ul. Stróżowska 91 GORLICE
reklama

Uczniowie w asyście Strażnika Miejskiego i Pani Pedagog sprawdzili wiedzę sprzedawców dotyczącą zasad sprzedaży alkoholu i papierosów osobom nieletnim oraz konsekwencjach z tym związanych. Najlepsze odpowiedzi były nagradzane dyplomem, pamiątkowa koszulką z nadrukiem „Jestem odpowiedzialnym sprzedawcą” i okolicznościowym medalem przygotowanym specjalnie na tę okazję przez uczniów Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4.

Sprzedawcy otrzymywali też pakiet materiałów szkoleniowych który zawierał List otwarty od Burmistrza do sprzedawców oraz rady jak skutecznie odmawiać sprzedaży alkoholu papierosów nieletnim.


reklama
DomoSfera ul. Michalusa 1, 38-300 Gorlice, Top-meble
reklama

Akcja STOP 18 została zainicjowana przez Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2017, pod patronatem Burmistrza Gorlic Rafała Kukli.

Warto pamiętać, że zgodnie z art. 208 Kodeksu Karnego sprzedaż i udostępnianie alkoholu nieletnim jest przestępstwem. Natomiast za sprzedaż papierosów osobom nieletnim sprzedawca może dostać mandat karny w wysokości 500 zł.


reklama

reklama


źródło: UM Gorlice

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzedam działkę w Szymbarku, tel. 661 236 706, 883 511 333
reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama