reklama

Woda bez bakterii, informuje UM w Gorlicach

Oceń ten artykuł
(19 głosów)

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów dotyczących decyzji wydanej przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Gorlicach o braku przydatności wody do spożycia informujemy, że wyniki badań, które przeprowadziło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Dział Laboratoryjny Małopolskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie nie wykryto bakterii Clostridium perfringens.

Próbki zostały pobrane w dniu 6.02.2017 roku równocześnie z próbkami badanymi przez akredytowane laboratorium WSSE w Tarnowie.

Ponadto badania próbek pobranych w dniu 7.02.2017 roku przez akredytowane Labolatorium Środowiskowe SGS Polska Sp. z o.o. w Pszczynie nie wykazały obecności bakterii Clostridium perfringens.

Ostateczna decyzja o uznaniu przydatności wody do spożycia zostanie podjęta po otrzymaniu wyników próbek pobranych w dniu dzisiejszym przez akredytowane laboratorium w Nowym Sączu.

Do czasu wydania oficjalnego komunikatu o uznaniu przydatności wody do spożycia, respektując decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorlicach, prosimy o korzystanie z sieci wodociągowej wyłącznie do celów sanitarno-bytowych (sanitariaty, pranie)

źródło: gorlice.pl

Informacja o zanieczyszczeniu wody dotarła do nas rano, kilka minut po godz.9. Nie pochodziła jednak od oficjalnych instytucji odpowiedzialnych za jakość wody, tak ważnej do życia i zdrowia mieszkańców. Do przestrzeni publicznej podaliśmy informację jako pierwsi (o godz. 9.43), cytując komunikat ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od tego momentu informacja ta zaczęła pojawiać się na innych portalach informacyjnych, jak i portalu miejskim.

Czy tak ma wyglądać kolejność powiadamiania mieszkańców o potencjalnym zagrożeniu? Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego telefonu ani e-maila o stanie zagrożenia ...

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Wszystkie oceny (1)

0.5 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz
 • eradycator

  żaden Sanepid nie zbada,a tym samym nie wykryje Clostridium perfingers bo nie ma go w wytycznych ministerstwa hahahhaahha. Po prostu nie badają tego. A wiem to z własnego doświadczenia.Poza tym nawet jeżeli jest, no to co ? Skoro najnowsze badania dowodzą że enterotoksyny wytwarzane przez tę bakterię wykazują działania antynowotworowe to dobrze czy źle ? Sanepidy to pic na wodę i fotomontaż, kadra jest niekompetentna i niedouczona , ich baza diagnostyczna to hxx dxxx i kamieni kupa. Powinny być zlikwidowane poprzez połączenie w jedną inspekcję np z kwarantanną.

 • poliglota

  wszystko wszystkim , ale kto beknie za nieudolne informowanie obywateli gorlic o stanie zagrożenia o skażeniu wody , przecież mamy 21 wiek a tą sytuację można zaliczyć do katastrofy ekologicznej nadal nas oszukują jak za PRLU i wszyscy odpowiedzialni uważają że mają czyste rączki i sumienie ich nie gniecie winni zadowoleni bo BEZKARNI mogą robić co się im żywnie podoba jak długo będziemy jeszcze cierpieli podatki w górę opłaty coraz wyższe MÓwię za co !!!!!!!

 • jacek

  WODA ZDATNA DO PICIA A CZYMU OD KILKU DNI MASA LUDZI CHORUJE BOLE BRZUCHA BIEGUNKA U LEKARZY PELNO LUDZI TO Z CZEGO Z CZYTANIA REWELACJI Z GORLICKICH PORTALI?A MOZE ZA DUZO LUDZI SLUCHA RADIA RMF FM TRENDY TVP KRAKOW BO TAM TEZ OD KILKU DNI MOZNA BYLO USLYSZEC O SKAZONEJ WODZIE...JEDEN PLUS CALE ZAPASY WODY BUTELKOWANEJ ZESZLY ZE SKLEPOW I HURTOWNI

 • BUL

  'akredytowane Labolatorium Środowiskowe SGS Polska Sp. z o.o. w Pszczynie" - coś mi się wydaje, że coś z tą akredytacją jest nie tak, bo nie bardzo mi się chce wierzyć, że ktoś popełnia błąd w nazwie i tego nie zauważa komisja akredytacyjna. Laboratorium pisze się przez R w środku. No chyba, że redaktor musi wrócić do szkoły....

 • Ktos

  Witam tak wlasnie wyglada kolejna wpadka naszego wielkiego zaradnego burmistrza .... promuje swoje wypowiedzi czytane z kartki.... prawie Jak aktor..... drodzy mieszkancy nadal woda jest nie zdatna do picia Takie informacje dotyczace bakteri znajdujacej sie we wodzie otrzymacie na stronie sanepidu w gorlicach lub mozna zadzwonic I panie z sanepidu dokladnie powiedza informacje ... Jak widac kolejny raz spryt naszego kochanego burmistrza nie wypalil jaka Szkoda...

 • asda

  To jak w końcu temat sugeruje co innego treść co innego!!!

 • Chłop

  Ja tam się nie znam, ale na mój chłopski rozum, to pierwszą rzeczą jaką powinno się zrobić po wykryciu bakterii zagrażających życiu!!! to zakręcić kurek!!!.

 • Izabella

  Maja refleks wladze w sytuacji kryzysowej trzeba przyznac tak szybko zareagowali jak w czarnobylu caly d,ien w sanepidzie i wodociagach odlozyli telefon zamiast uruchomic infolinie w jakim miescie przyszlo mi mieszkac placic podatki za moje podatki mam taka wladze brak odpowiedzialnosci na stanowiskach co to wogole jest wladza umie tylko nagrywac spoty .........

 • borubar

  Istotne jest w tej całej historii, że właściwe służby nie zadziałały. Gdzie było efektywne ostrzeżenie obywateli? Łatwo sobie teraz wyobrazić skuteczność ostrzegania przed katastrofą np. ekologiczną, że o innych nie wspomnę... starsi pamiętają Czarnobyl. Nie odniosłem dzisiaj wrażenia, że dzisiaj byłoby lepiej. A technicznie chyba jesteśmy do przodu, czy nie? Trudno rozesłać ostrzegawczego sms-a przez przekaźniki obejmujące Gorlice i najbliższy rejon? Nie da się, czy nikt nie pomyślał? Chciałbym bardzo, żeby nasza władza potraktowała ten temat "szkoleniowo" i przygotowała wreszcie solidny plan ostrzegania na wypadek poważnego zagrożenia...

 • Zofia

  To ja nie będę płaciła za wodę pobrana w dniach od 06.02.2017r aż do czasu ogłoszenia przez odpowiednie służby komunikatu o przydatności tejże do spożycia.

Pokaż więcej
reklama
reklama
 1. KINO FARYS
 2. HELIOS
 3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
 1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
 2. SONDY

Czy jesteś za montażem sekundników przy sygnalizatorach na skrzyżowaniach?

tak - 95.1%
nie - 4.6%

Głosów ogółem: 633
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 23, 2015

Jak oceniasz pierwszy rok urzędowania Rafała Kukli jako Burmistrza Gorlic?

Bardzo dobrze oceniam jego działania , wybiorę go na kolejną kadencję - 27.7%
Pozytywnie oceniam jego działania - 21.6%
Neutralna ocena jego urzędu - 19.7%
Nie sprawdza się jako Burmistrz - 12.4%
Do zmiany, nie wybiorę go na następną kadencję - 14.6%
Nie mam własnego zdania - 3.8%

Głosów ogółem: 676
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: grudzień 15, 2015

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama