reklama

Podają się za firmę kominiarską, proponują czujki czadu i gazu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czytelnicy naszego portalu zgłaszają nam informację o rzekomej firmie kominiarskiej, która wykonuje telefony do mieszkańców Gorlic, namawiając ich do zakupu urządzeń wykrywających gaz i czad.

Uprzedzamy, że może to być próba naciągnięcia na zakup urządzenia po zawyżonej cenie.

Z informacji nam przesłanych wynika, iż połączenia nawiązywane są w godzinach popołudniowych. Scenariusz rozmowy wygląda następująco:
 - Pani przedstawia się mówiąc, że dzwoni z zakładu kominiarskiego. Pyta czy dom lub mieszkanie wyposażone jest w czujniki czadu i gazu.
Na pytanie osoby, do której zadzwoniono, o nazwę i adres zakładu kominiarskiego, odpowiada wymijająco, że jest to jest ogólnopolska akcja. Przy próbie ustalenia szczegółów rozmówczyni rozłącza się i zapewne dzwoni pod kolejny numer, pod którym spodziewa się potencjalnego klienta, którego upatruje zapewne wśród osób starszych.

Niestety to właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na techniki sprzedaży firm szukających łatwego, niezorientowanego klienta. Osoby starsze łatwo mogą stać się ofiarami firm, które mimo, iż działają legalnie, to wykorzystują łatwowierność i niewiedzę osób starszych.

Urządzenia wykrywające czad i gaz to bardzo pożyteczne wyposażenie każdego lokum, które jest zalecane przez kominiarzy i strażaków, jednak nie jest to wyposażenie obowiązkowe. Rynkowe ceny takich mierników wraz z dzwiękowym alarmem, rozpoczynają się od 30 zł więc oferta zakupu czujnika za kilkaset złotych może wydawać się conajmniej podejrzana.

Uprzedźmy naszych seniorów, babcie, dziadków, by nie dali się nabrać na takie "promocje" aby nie przepłacili za stosunkowo tanie urządzenie, które można zakupić w najbliższym specjalistycznym sklepie.

 

 

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Komentarze   

0 # sprzedawca 2017-01-11 22:25
troche przesadzone z ta cena 30pln bo za taka cene mozna chyba totalna chinszczyzne bez certyfikatu albo uzywany gdzie modul czujnika stracil waznosc czujniku tlenku wegla cena to przynajmniej 65 pln.i to w promocji w marketach a w sklepach to minimum 70 pln
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # K. 2017-01-16 14:24
W Tarnowie też już takie telefony były.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama