reklama

Galowo w Gorlickim Centrum Kultury, nagrody przyznane

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gorlickie Centrum Kultury gościło ostatnio uczestników Spotkania Noworocznego, organizowanego corocznie przez władze miasta i powiatu.

Gala była też okazją do wręczenia nagród dla wybitnych postaci życia kulturalnego powiatu gorlickiego, w tym roku zostali nagrodzeni: Łukasz Dyczko oraz zespół Pogórzanie wraz z Haliną Czeluśniak.Uroczystą galę rozpoczął koncert w wykonaniu uczniów Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, a następnie na scenie prezentowali się: Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” oraz Łukasz Dyczko zwycięzca 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w 2016 roku, któremu na akordeonie akompaniował Przemysław Chałupka.

Do tradycji spotkań należy nagradzanie ludzi zasłużonych w dziedzinie kultury. Najwyższe wyróżnienie przyznawane przez burmistrza Gorlic za zasługi na rzecz promowania miasta oraz wspomaganie i lobbowanie na rzecz lokalnych inicjatyw i przedsięwzięć – statuetkę DERSŁAWA otrzymał Łukasz Dyczko za wybitny talent oraz wspieranie promocji Gorlic i Ziemi Gorlickiej. Ponadto Burmistrza Miasta Gorlice Rafał Kukla wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Gorlice Krzysztofem Wrońskim wręczyli nagrody w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizację i wspieranie wydarzeń kulturalnych.

W trakcie uroczystości w imieniu Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Wojewoda Małopolski Józef Pilch wręczył odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Regionalnemu Zespołowi Tanecznemu „Pogórzanie” oraz Halinie Czeluśniak kierownikowi zespołu.

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” ustanowiona została w 1969 roku i jest przyznawana osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Gratulując „Pogórzanom” odznaki Wojewoda podkreślił że: „Funkcjonowanie w Małopolsce lokalnego zespołu tanecznego i kapeli, które mają tak długą tradycję i które nawiązują do tradycyjnego folkloru Pogórza, jest bez wątpienia powodem do dumy nie tylko dla zespołu, ale także dla miłośników działalności artystycznej „Pogórzan”, a odznaka honorowa Zasłużony dla Kultury Polskiej jest wspaniałym wyróżnieniem i pięknym ukoronowaniem pracy artystycznej”

Na zakończenie gali Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski i Przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno wznieśli toast noworoczny.


materiał nadesłany

Autor zdjęć: Marcin Gugulski, Urząd Miejski Gorlice

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama