Volpex, Gorlice ul. Biecka 39
reklama

Na realnym horyzoncie Galeria Gorlicka

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Już wkrótce nadbrzeże rzeki Ropy i okoliczny plac z kultowym budynkiem "Juhasa", zmienią się nie do poznania. To właśnie w tym miejscu, wg. zapewnień inwestorów, ma powstać Galeria Gorlicka.

Projekt zawiera wybudownie obiektu o charakterze galerii handlowej, którego stylistyka bobowskiej koronki ma nawiązywać do klimatu regionu.

 

O planach powstania obiektu handlowego w rozmowie z nami, opowiada Krzysztof Janiec, Dyrektor Rozwoju Inwest Media I z Chmielowa, spółki KaBo, inwestora Galerii Gorlickiej.

Planujemy wybudownie obiektu handlowo - usługowego o charakterze galerii handlowej z parkingiem dla klientów na ok 100 samochodów. Wysoki standard obiektu, nawiązujący poprzez koronki bobowskie w elewacji obiektu, będzie współgrał z klimatem regionu. Teren inwestycji opiewa plac przy ul. Ogrodowej i ul. Legionów. Proces komercjalizacji rozpocznie się w najbliższym czasie, stąd trudno w tym momencie określić jakie marki znajdą się w obiekcie.

Jeśli chodzi o ramy czasowe to prace inwestycyjne rozpoczynamy w najbliższych dniach. Otwarcie galerii zaplanowane zostało na koniec przyszłego roku.

Oprócz głównej inwestycji planujemy budowę parkingu, dojazdu do galerii a także części zielonych wokół obiektu.

Jako inwestorzy, zdecydowaliśmy się wesprzeć miasto w Programie Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, dotyczy to przebudowy ulicy Krasińskiego, która prowadzi do Galerii. Wsparcie wyniesie 60 tysięcy złotych i myślę że na tym nie poprzestaniemy by współuczestniczyć w tematach miejskich inwestycji.

Invest Media sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 2007 roku. Jego misją jest oferowanie usług w zakresie realizacji inwestycji budowlanych: obiektów komercyjnych i  przemysłowych, działając na zasadach inwestora zastępczego lub generalnego wykonawcy.

 

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Wszystkie oceny (0)

0 z 5 gwiazdek
Dodaj komentarz
 • Grzegorz

  Projek całkowicie okrojony widać duże oszczędności przez to tak wygląda jak wygląda ktoś napomniał nowe miejsca pracy zapomnał dodać tylko dla znajomków albo rodziny niestety tak to wygląda w Gorlicach i często gęsto za najniższą krajową .
  Koło ratunkowe dla zdesperowanych kupców z Sienkiewicza następne chwile ulotne okupione dużymi czynszami i krwawicą ludzi ale napewno dadzą radę bo placą Krus Pozdrawiam Gal Anonim 8)

 • Bogda

  Co na ten nowy obiekt pan Honkowicz główny konserwator miasta czy wydał pozwolenie na taki obiekt wątpliwej urody jako galeria gorlicka na ul Ogrodowej czy to chochot z ludzi z Gorlic Dla mnie to żart po prostu żart ktoś się powinien tym zająć wywalono ludzi z placu targowego po to by takie szkaradziejstwo powstało to przedtem były ładniejsze kioski

 • obserwator

  Widzicie co tam się dzieje... wybudowali jakąś szopę, w tej chwili kładą krokwie, za tydzień ją zadaszą. Ale jaja :)

 • Gościnnie

  Rety,nie dogodzi Wam. Kolejna galeria, owszem. Ale też nowe miejsca pracy. Zawsze komentują Ci, co są na nie. Ja jestem na tak!

 • AGA

  Galeria paskudna,zwykły klocek,koronka z Gorlicami nie ma nic wspólnego.W mieście się mowi ,że biorą się za budowe,ale to mają być wymiary 20 X30,chyba jakiś żart skoro to ma być galeria.Bardzo ciekawa jest kwota przeznaczona na przebudowanie drogi dojazdowej 60000zł.Co można zrobić za taką kwote?Miasto pozbylo się gruntu za grosze,a teraz ma wybudować jeszcze prywaciarzowi dojazd do prywatnego biznesu?Za 60000 zł nie można kupić nic,ani mieszkania,ani domu,jest to śmieszka kwota za ktorą można kupić nie najlepszy samochod.

 • xyz

  Moze by task wladze miasta czyms pozytecznym sie wykazaly a nie kolejna galeria. Za malo sklepow w Gorlicach.

 • A tak se myślę

  Że zamiast galeryji jakiś zacny dom publiczny by zrobił furorę...

 • Aleksander

  Kiedy powstanie Galeria na ulicy Nadbrzeżnej? Nawet jest miejsce po byłej mleczarni.

 • BOB1

  co do Galerii najlepsze miejsce to JARMAK pogorzanski - duzy plac latwy dojazd ( o ile zrobia dojazd od strony obwodnicy)

  a wracajac do Gorlickich Glaerii Juz jedna Galerie nam robili.... i zrobili Lidla kolo hali....mam nadzieje ze tym razem bedzie to galeria z prawdziwego zdarzenia z roznymi sklepami/sklepikami a nie jedna biedronka i chinczykiem na gorze!

 • BOBO1

  Juz jedna Galerie nam robili.... i zrobili lidla kolo hali....mam nadzieje ze tym razem bedzie to galeria z prawdziwego zdarzenia z roznymi sklepami/sklepikami a nie jedna biedronka i chinczykiem na gorze!

Pokaż więcej
reklama
reklama
 1. KINO FARYS
 2. HELIOS
 3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
 1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
 2. SONDY

Czy jesteś za montażem sekundników przy sygnalizatorach na skrzyżowaniach?

tak - 95.1%
nie - 4.6%

Głosów ogółem: 633
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 23, 2015

Jak oceniasz pierwszy rok urzędowania Rafała Kukli jako Burmistrza Gorlic?

Bardzo dobrze oceniam jego działania , wybiorę go na kolejną kadencję - 27.7%
Pozytywnie oceniam jego działania - 21.6%
Neutralna ocena jego urzędu - 19.7%
Nie sprawdza się jako Burmistrz - 12.4%
Do zmiany, nie wybiorę go na następną kadencję - 14.6%
Nie mam własnego zdania - 3.8%

Głosów ogółem: 676
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: grudzień 15, 2015

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama