reklama
Miasto

Artykuły podejmujące temat wydarzeń w mieście Gorlice, dotyczące życia samorządowego, politycznego tego miasta. Informacje pochodzące z Urzędu Miasta w Gorlicach, jak i instytucji podległych temu urzędowi. Informacje o wydarzeniach związanych z życiem miasta o charakterze relacyjnym wraz ze zdjęciami. Wśród nich można znaleźć komentarze, wywiady oraz opinie na tematy podejmowane w artykułach. Głównym bohaterem wpisów jest miasto Gorlice oraz jego mieszkańcy i sprawy, które ich bezpośrednio dotyczą.

W centrum miasta na placu budowy przyszłego obiektu handlowego długo nie działo się nic.

Ot, pracowała sobie koparka, aż w końcu przykrył ją śnieg. Jednak dziś na plac wjechał ciężki sprzęt.

Grypa zbiera coraz większe żniwo w tym sezonie. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia na grypę i infekcje grypopodobne zachorowało 37,5 tys. osób.

Niestety nie obyło się bez przypadków śmiertelnych.

Już niebawem wypięknieją dwa historyczne budynki Gorlic, które od lat oczekują na generalny remont.

Stan zwłaszcza jednego z nich już od dawna woła o pomstę do nieba.

Trwa modernizacja sieci elektroenergetycznej, dlatego firma Tauron informuje o kolejnych czasowych wyłączeniach, a my jak co poniedziałek przekazujemy Wam listę miejsc, w których w najbliższym tygodniu nie będzie prądu.

Dni Gorlic 2018 zbliżają się wielkimi krokami. My też, tak jak Wy nie możemy się doczekać imienin naszego miasta, dlatego uchylamy rąbka tajemnicy. Od dłuższego czasu organizatorzy dogrywają szczegóły imprezy.

Kto potwierdził swój występ?

Za Małopolskim Obserwatorium Rozwoju Regionalnego odpowiadamy na to pytanie, które pojawiło się również w najnowszym badaniu opinii mieszkańców Małopolski.

To ostatnie słowo często wybrzmiewało z ust wiceministra środowiska, Sławomira Mazurka, który odwiedził dziś Gorlice.

W kontekście wszystkich faktów, jakie w ostatnim czasie ujrzały światło dzienne, można sobie zadać pytanie, czy sprawa w końcu ruszy z miejsca?

Ferie tuż, tuż. Pogoda dopisuje, śniegu pod dostatkiem, więc o brak zajęć na świeżym powietrzu nie trzeba się martwić. 

Jeśli ktoś miałby ochotę wziąć udział w imprezach zorganizowanych to instytucje miejskie zapraszają.

Ekodoradcy zatrudnieni w ramach projektu LIFE działają już ponad rok wśród swoich lokalnych społeczności.

W tym czasie służyli oni radą i pomocą tysiącom mieszkańców, odwiedzili dziesiątki szkół i zorganizowali setki spotkań. Czy znasz gorlickiego Ekodoradcę?

Już wkrótce, w najbliższy wtorek 13 lutego, w Gorlicach w godzinach południowych pojawi się Minister Środowiska, Sławomir Mazurek oraz przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Przypomnijmy, to decyzja tego organu uchyliła wydany zakaz wwozu substancji na teren byłej rafinerii nafty Glimar w Gorlicach.

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama