reklama

Mieszkańcy z ulicy Węgierskiej dzwonią do nas zbulwersowani faktem, że nadal nie mają wody w kranach, a przecież przerwa w jej dostawie miała być jedynie w środę (24 maja).

XXXVI Sesja Zwyczajna Rady Miasta przeszła do historii bez większych emocji. Miało odbyć się procedowanie uchwały o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego, zaproponowanej przez Empol, jednak na wniosek prezesa tej firmy, rozmowy zostały przełożone.

Ciekawą propozycję złożył radny Tomasz Szczepanik, to właśnie dzięki pomysłowi turystyki kanapowej wypoczynek mieszkańców Gorlic w ciekawych miejscach mógłby być tańszy.

Może pora zaczerpnąć dobre przykłady jak rozwijać turystykę od naszych południowych sąsiadów? W Świeradowie już bardzo dobrze odrobili tę lekcję.  

Miejsc ze szlakami dedykowanymi rowerzystom z roku na rok w Polsce przybywa. Czy Gorlickie nie zasługuje na taką inwestycję?

Dziś, o godz. 16, w całym kraju rozpoczął się protest ratowników medycznych. Do akcji przyłączyli się również ratownicy z Samodzielnego Publicznego Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Gorlicach.

Domagają się oni podwyżki płac do poziomu pensji pielęgniarek, jak również chcą upaństwowienia systemu ratownictwa medycznego poprzez wyeliminowanie z rynku podmiotów prywatnych.

W poniedziałek (22 maja) wybraliśmy się razem z przedszkolakami z gorlickiej „piątki” na wycieczkę do naszych policjantów. Dzieci były zafascynowane lustrem fenickim i policyjną strzelnicą.

Wczoraj (23 maja) nasz region został nawiedzony przez front burzowy, który przyniósł bardzo obfite opady deszczu i gradu, o czym informowaliśmy w stosownym komunikacie.

Na całe szczęście nasz powiat nie ucierpiał z powodu nawałnicy, nie wszyscy jednak mieli to szczęście.

Już niedługo nie będzie gdzie chować zmarłych, cmentarz się zapełnił, pęka w szwach ... Takie słowa można coraz częściej usłyszeć nie tylko w okolicy cmentarza komunalnego w Gorlicach ale w prywatnych rozmowach z mieszkańcami naszego miasta.

Co włodarze zamierzają zrobić z tym nieuchronnie zbliżającym się problemem?

To już ponad 2 tygodnie początkowy frgment ul. Węgierskiej jest wielkim placem budowy. Trwa modernizacja odcinka około 300 metrów, tej jednej z głównych ulic miasta, prowadzącej z Gorlic w kierunku granicy państwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć utrwalających stan prac przy ul. Węgierskiej a także łącznika jej z ul. Mieszka I i Kochanowskiego.

Dawidek to bardzo wesoły chłopczyk. Interesuje się grami komputerowymi, samochodami i uwielbia ... boks. Zainteresowania chłopca nie byłyby niczym dziwnym, gdyby nie fakt, że od kilku lat walczy o normalne życie, bo to które zafundował mu los nie jest łatwe.

Całe szczęście, otaczają go wspaniali ludzie, którzy organizując dla niego wiele akcji wspierają go w trudnym dzieciństwie. Jedną z ostatnich był zorganizowany przez Grażynę Gurbę, charytatywny maraton zumby.

Informacja o pożarze w hali Zakładu Zagospodarowania Odpadów Empol w Gorlicach przy ul. Przemysłowej, dotarła do wszystkich najważniejszych mediów w całej Polsce, a jeśli chodzi o lokalne, wypełniła je w całości setkami zdjęć i filmów.

Co wiemy o samym zdarzeniu, co było jego przyczyną, jakie straty spowodowała pożoga?

reklama
reklama
  1. KINO FARYS
  2. HELIOS
  3. KOLORY

05.24 farys

05.26 kino kolory mini

reklama
  1. NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  2. SONDY

Czy jesteś za montażem sekundników przy sygnalizatorach na skrzyżowaniach?

tak - 95.1%
nie - 4.6%

Głosów ogółem: 633
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 23, 2015

Jak oceniasz pierwszy rok urzędowania Rafała Kukli jako Burmistrza Gorlic?

Bardzo dobrze oceniam jego działania , wybiorę go na kolejną kadencję - 27.7%
Pozytywnie oceniam jego działania - 21.6%
Neutralna ocena jego urzędu - 19.7%
Nie sprawdza się jako Burmistrz - 12.4%
Do zmiany, nie wybiorę go na następną kadencję - 14.6%
Nie mam własnego zdania - 3.8%

Głosów ogółem: 676
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: grudzień 15, 2015

Wydarzenie roku 2015 w Gorlicach

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - 38.3%
Remont ul. Kołłątaja z umiejscowieniem przejścia dla pieszych na wysokości LO im. Kromera - 1%
Gala Boksu "South Batle" - 2.4%
Summer Beat Festival - 12.4%
Budowa Północnego Obejścia Gorlic - 10.5%
Festiwal im. Zygmunta Haupta - 1.9%
Festiwal im. Kromera w Bieczu - 1.9%
Otwarcie sklepu Kaufland w Gorlicach - 12%
Matka Boża Patronką Gorlic - 9.1%
Przywrócenie połączenia kolejowego do Gorlic-Zagórzan - 10.5%

Głosów ogółem: 209
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: styczeń 10, 2016
reklama